Обама e най-влиятелната личност в света, според Forbes 03.11 | 10:16
Ангела Меркел зае 4-та позиция, което я прави най-влиятелната жена за поредна година
Американският президент Барак Обама оглави класацията на списание Forbes за най-влиятелни личности в света през 2011 година, предаде Франс прес, цитирана от БТА. В класацията за миналата година първото място беше за китайския президент Ху Цзинтао.
Тази година обаче Цзинтао отстъпва чак на трета позиция, като пред него излезе руският премиер Владимир Путин.
В класацията на Forbes за тази година на четвъртата позиция е за германския канцлер Ангела Меркел, което я прави най-влиятелната жена в света. Генералният директор на МВФ Кристин Лагард пък се нарежда на 39 място, а новият главен редактор на New York Times Джил Ейбрамсън се класира на 64 място.
Най-влиятелният млад човек за поредна година си остава създателят на Facebook Марк Цукербърг. Тази година той се нарежда на девето място в класацията. Съоснователят на Microsoft Бил Гейтс е далеч напред и заема петата позиция.
Всяка година списание Forbes изготвя класацията на 70-те най-влиятелните личности в световен мащаб. Основните фактори за подредбата са четири. Мястото в класацията зависи от броя на хората, върху които даден човек упражняват властта си, финансовите ресурси, които контролират, имат ли влияние в повече от една сфера, както и от начина, по който упражняват властта си, за да променят света.
Тази година от класацията отпадна бившият генерален директор на МВФ Доминик Строс-Кан.
Водещи
-
Д-р Ива Христова с препоръка заради грипа: Носете васки!
Пикът се очаква в края на януари
11.01 | 18:00
-
Добрев: Ако няма нов играч на политическата сцена, изборите ще възпроизведат същото
Ако Радев не излезе с партия, вероятно ще има избори и есента, коментира той
11.01 | 17:00
Най-четени
-
Цар Симеон награди Максим Бехар с Командирски кръст на ордена „Св. Александър“
Това е едно от най-високите отличия на Царския династичен орден и се присъжда за особени...
11.01 | 11:40
-
Поскъпването на храни, плодове и зеленчуци по борсите у нас продължава
Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ)
11.01 | 10:00
-
Израел е в повишена бойна готовност заради възможна намеса на САЩ в Иран
Техеран предупреди, че ще последва ответен удар при атака
11.01 | 10:40