Обстреляха с „Катюши“ посолството на САЩ в Багдад 21.12 | 12:02
Има пострадал войник и щети по някои постройки
Най-малко осем ракети "Катюша" са паднали вчера в силно укрепената "Зелена зона" в Багдад при атака, чиято мишена е било посолството на Съединените щати, предадоха световните агенции.
Нападението е причинило незначителни щети на комплекса на дипломатическата мисия, предаде БНР.
В изявление на Иракската армия се посочва, че ракетите са изстреляни от "незаконна групировка", като повечето от тях са улучили жилищен комплекс и пропускателен пункт в зоната, нанасяйки щети на сгради и автомобили, и ранявайки войник.
Американското посолство осъди атаката и призова иракските политически и правителствени лидери да вземат мерки за предотвратяване на подобни атаки и за привличане към наказателна отговорност на извършителите.
Водещи
-
Ето къде има затворени пътни участници
На „Тракия“ продължават ремонтите в платното за Бургас в още два участъка в областите Стара...
28.10 | 10:30
-
Древният град Хераклея Синтика край Петрич е сред 15-те обекта, включени в юбилейното издание на инициативата „Чудесата на България“
Археологическият обект Хераклея Синтика, разположен в подножието на Кожух планина, е сред...
28.10 | 10:15
-
Населението в Западна Турция прекара безсънна и паническа нощ, след като мощното земетресение от 6,1
Материални щети и сеизмичен контекст
28.10 | 09:59
Най-четени
-
Депутатите обсъждат извънредно заплатите на младите лекари
Заседанието бе свикано от Наталия Киселова
28.10 | 09:30
-
Кога пускат парното: Малки стъпки за големи спестявания през зимата
Проверка на отоплителната система
28.10 | 08:45
-
Православната църква отбелязва днес паметта на света великомъченица Параскева
Традиции и поверия
28.10 | 08:33
-
Търговци отчитат 100-процентен ръст на кражбите от магазините само за първите шест месеца на годината 2
Отчита се и повишаване на случаите на гастрольори, идващи у нас, за да крадат - особено след...
28.10 | 09:15