Орбан призова ЕС да отмени санкциите си срещу Русия 22.01 | 14:00
„Санкциите, разработени от брюкселските бюрократи, постигнаха една цел - те унищожиха конкурентоспособността на европейската икономика. Време е за промяна!“, заяви унгарският премиер

Унгарският премиер Виктор Орбан призова ЕС да отмени санкциите си срещу Русия, като заяви, че ограниченията не са имали желания ефект.
"Санкциите, разработени от брюкселските бюрократи, постигнаха една цел - те унищожиха конкурентоспособността на европейската икономика. Време е за промяна!", написа Орбан в социалната мрежа Х.
ЕС е наложил 15 набора от ограничения срещу Москва, които трябва да се подновяват на всеки 6 месеца. Следващата такава процедура трябва да се проведе в края на януари.
Унгарският премиер припомни, че санкциите срещу Русия не са довели до положителен ефект, тъй като не са сложили край на конфликта в Украйна, а самата Европа не е в състояние да замени енергийните ресурси.
Миналата седмица министър-председателят заяви, че с връщането на Доналд Тръмп в Белия дом започва нова ера и че е време ЕС да се откаже от санкциите и да установи отношения с Русия без тях.
Водещи
-
Ивелин Михайлов с предложение каква да е темата на нов вот на недоверие
По думите на Михайлов доказателствата за проблеми в околната среда касаят нарушения за...
08.05 | 12:15
-
Точката за депутатските имунитети отпадна от дневния ред на НС (ОБЗОР)
От "БСП-Обединена левица" призоваха за отпадане на имунитетите на всички народни...
08.05 | 12:00
-
Затварят до края на юни участък от „Тракия” заради ремонт
Ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през...
08.05 | 11:45
-
Работещите в столичния градски транспорт излизат на протест
ФТС продължава до настоява за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния...
08.05 | 11:30
Най-четени
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16
-
НС ще разгледа исканията на Сарафов за сваляне на имунитетите на шестима депутати
Исканията за сваляне на имунитети от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов...
08.05 | 08:47
-
Кирил Петков: Призоваваме всички депутати да си дадат имунитетите
Петков напомни, че всички депутати, на които са били поискани имунитетите, от неговата...
08.05 | 09:45