Организаторът на атентатите от 11 септември писал на Обама 09.02 | 10:31
Вие, а не ние, започнахте войната с военните си операции по целия свят, пише терористът
Смятаният за основен организатор на атентатите от 11 септември 2001 г. Халид Шейх Мохамед е писал писмо на бившия президент на САЩ Барак Обама. Според публикация във вестник Miami Herald в него се съдържат обвинения към Вашингтон и обяснения за причините, поради които бяха ударени кулите-близнаци и Пентагонът. Халид Шейх Мохамед е писал писмото в затвора в Гуантанамо преди близо 2 години.
Първоначално обаче надзирателите отказвали да го изпратят. Това се случило през септември 2015 г., след като адвокатът на Мохамед се намесил. Според него затворникът е имал право да се обръща към главнокомандващия на армията на САЩ – президентът, в рамките на зашитата си. Реално обаче писмото е стигнало до Обама съвсем в края на мандата му.
В текста, заемащ 18 страници, терористът сипе и обиди към бившия президент на САЩ. Той го нарича "змийска глава", а държавата е описана като "страна на тираните". Мохамед обвинява Вашингтон и за множество кръвопролития, включително в Израел, Близкия Изток и т.н. "От ръцете ви още не е изсъхнала кръвта на нашите братя, сестри и деца, убити в Газа", пише затворникът.
Във връзка с атентатите терористът отбелязва: "Не ние започнахме война срещу вас на 11 септември. Това направихте самите вие и вашите диктатори в нашите страни". По-натам Мохамед обвинява САЩ в редица военни експанзии в Иран, Ирак, Виетнам, Япония и др.
Затворникът пише също и че никога не би поискал прошка или милост от американците и техните съдилища, предаде ТАСС. Отбелязва и че не го е страх нито от доживотен затвор, нито от смъртно наказание. "Ако вашият съд ме осъди на доживотен затвор, с радост ще остана в килията и ще моля Аллах да ми прости греховете до края на дните си. Ако пък бъда осъден на смърт, с още по-голяма радост ще срещна Аллах и пророците, ще видя своите близки приятели, които вие несправедливо убихте по целия свят, ще видя шейх Осама бин Ладен", пише Мохамед.
Водещи
-
Анита Мейзер пак разтърси Нета: На умирачка съм!
През 2021 г. любителката на фатално садо-мазо качи своя снимка от болничното легло,...
03.02 | 16:30
-
Християн Гущеров зарязал Светлана заради знойна Ергенка? (СНИМКИ)
Вижте коя е хубавицата, заменила майката на 4те му деца
03.02 | 17:47
-
И без американски грантове: Гей парад ще има - на 14 юни
Организаторите отричат посолството на САЩ да им е отпускало по 100 хиляди долара годишно за...
03.02 | 17:30
-
Сеизмолог: Земетресенията в Егейско море показват началото на нова вулканична активност
Ако нсе случи земетресение с магнитуд 7,0 по Рихтер, Кушадасъ и Бодрум трябва да се подготвят...
03.02 | 17:17
Най-четени
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
Нов бум на телефонните измами
Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари.
03.02 | 09:59
-
Най-сетнe! Рачков показа новата (СНИМКА)
Не е ясно кога точно е започнала връзката между двамата
03.02 | 14:30
-
Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се...
03.02 | 15:10