Освободиха трима българи, отвлечени в Дарфур 06.06 | 17:21
Тримата работят като пилоти за Световната програма по прехрана на ООН

Тримата български пилоти, които бяха отвлечени през януари в суданския район Дарфур, бяха освободени, съобщи Ройтерс, като се позова на съобщение на Световната програма по прехрана на ООН (FAO).
Тримата българи бяха наети на работа в авиокомпания, с която агенцията на ООН има сключен договор за транспорт на хуманитарна помощ, припомня БТА.
Освободените пилоти са в добро здравословно състояние. Те ще отпътуват за Хартум от където ще отлетят за България, посочва още Ройтерс.
Тримата българи бяха отвлечени на 13 януари от самолетна писта на 60 км югоизточно от град Ал Генейна, столица на щата Западен Дарфур. Още трима пилоти, руснаци, наети от Световната програма по прехрана, бяха отвлечени в южната част на Дарфур през ноември миналата година и бяха освободени месец по-късно.
В съобщението на Световната програма по прехрана не се посочва кой е поел отговорност за отвличането на тримата българи и дали за освобождаването им е бил платен откуп.
Според Ройтерс отвличанията на чужденци заради откуп в Дарфур са дело на престъпни банди, които се активизираха след 2009 г.
Водещи
-
На осмия ден от войната Иран изстреля нова серия ракети срещу Израел
„Виждате кадри от небето над окупираните територии при пристигането на иранските ракети“, каза...
20.06 | 17:59
-
От днес се възобновява движението в локалното платно на бул. „Цариградско шосе“ при Окръжна болница в София 2
По думите на Найденов, ремонтните дейности са извършени за под два месеца.
20.06 | 17:20
-
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за сезон 2024 г.,
Според доклада 97,9% от изследваните водоеми в страната са с "отлично" качество – резултат,...
20.06 | 16:59
-
Системата "BG ALERT" предупреди за забелязания едър хищник в района на "Шуменско Плато"
Известието гласи, че достъпът до района е ограничен и съветва хората да избягват района.
20.06 | 16:40
Най-четени
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30
-
НАП съобщиха, че само за периода между 3-17 юни някои стоки, например млечните продукти, са поскъпнали с между 5 и 25%. 2
Цената в магазина зависи и от качество и други фактори.
20.06 | 11:00