Откраднаха оръжия от американската военна база в Щутгарт 30.07 | 15:42
Взети са пистолети, автомати, пушки-помпи и военна екипировка

Оръжия са били откраднати от американската военна база в Германия. Изнесени са били основно леки огнестрелни оръжия, а също и военна екипировка. Сред откраднатото от базата има пистолети, малокалибрен автомат и пушки-помпи, съобщава говорителят на Управлението за разследване на углавни престъпления в армията на САЩ Крис Грей. Той обаче отказва да назове конкретното количество откраднати оръжия.
Според информация на американското издание Stars and Stripes кражбата е станала по-рано този месец. Разследващите в момента работят по различни версии, включително и по възможността крадците да са направили дупка в оградата, чрез която да са проникнали в оръжейния склад.
Грей отказва да назове и конкретната база, от която са били откраднати оръжията. Според анонимен източник на американското издание сред военните става въпрос за Panzer Caserne, която се намира до Щутгарт, предаде "РИА Новости”.
Водещи
-
При избори сега: 8 партии в НС, ГЕРБ - първи
Най-голямо доверие - към президента Румен Радев – 38,7%, следван от вицепрезидента Илиана...
28.07 | 21:26
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Европа ще бъде наводнена с американски автомобили
Това може да се случи, след като Брюксел сключи търговско споразумение с Доналд Тръмп, пише...
28.07 | 12:00
-
Жената с най-големите устни в света е българка
28.07 | 15:30