Отново атака срещу невинни в САЩ, четирима са мъртви, двама са ранени 09.08 | 09:12
Мъж нападнал с нож група хора, полицията го арестува

Полицията в Калифорния задържа мъж след като убил с нож четирима души и ранил други двама. Полицията съобщи, че насилието не е целенасочено, а единственият известен досега мотив на нападението, продължило 2 часа, е "грабеж, омраза, убийство", предаде БГНЕС.
"Знаем, че този човек е бил изпълнен с гняв и е наранил много хора", съобщи представител на полицията. До момента властите не са съобщили името на заподозрения, за когото се знае, че е на 33 години.
Атаката идва само дни след като страната беше разтърсена от две масови стрелби в Ел Пасо, Тексас и Дейтън, Охайо при които загинаха 31 души.
Хората били наръгани на няколко отделни места в Гардън Гроув и съседния град Санта Ана, на около 55 км югоизточно от Лос Анжелис. Заподозреният бил въоръжен с два много големи ножа, тип мачете и бил изключително брутален докато нападал хората.
Жертвите са двама души в апартамент, охранител и още един човек в ресторант. Първоначално полицията получила обаждане от двама души, които съобщили, че жилището им е обрано. Минути по-късно последвало друго обаждане за обир в пекарна в Гардън Гроув. От пекарната, заподозреният се върнал в жилищния комплекс, където се намира апартамента му и наръгал с нож двама души. Малко след това нападателят отишъл на бензиностанция и се сбил с клиент, наливащ си гориво, като счупил носа му.
Полицаите проследили колата на заподозрения до паркинг на универсален магазин в Санта Ана. Минути след като автомобилът му бил открит от служителите на реда, 33-годишнияат излязъл от магазина с много голям нож и пистолет, което отнел от охранител. Преди да бъде арестуван, полицаите получили сигнал, че заподозреният е убил и друг човек – служител на близък ресторант. Оказало се, че е извършил още два обира и ранил двама души, чието състояние е стабилно.
Властите уточниха, че престъпленията нямат нищо общо с расова омраза, а заподозреният и по-голяма част от жертвите са от латиноамерикански произход.
Водещи
-
Кога е най-подходящият момент за поставяне на противогрипни ваксини
С настъпването на есента влизаме в активния сезон на респираторните заболявания
23.09 | 09:45
-
Започват превантивни ремонти в платното за Бургас и в участъци от магистрала „Тракия“
Временно променят движението в участъци от АМ „Тракия“
23.09 | 09:30
-
Пореден летен ден в края на септември
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 29°
23.09 | 08:00
Най-четени
-
Пореден летен ден в края на септември
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 29°
23.09 | 08:00
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00