Отровните яйца стигнали и до Дания 11.08 | 13:24
20 тона от внесената партида били продадени по магазините
Дания е поредната европейска страна със заразени с фипронил яйца. От тях са били продадени 20 тона. Датската служба за безопасност на храните уточни, че яйцата не представляват опасност за човешкото здраве. Яйцата са били разпространени предимно в кафенета и кетърингови фирми.
Според датската служба за безопасност на храните, следите от фипронил в тях не са вредни за човешкото здраве. Фирмата доставчик изтегля продуктите от клиентите си.
До момента осем страни са засегнати от скандала с фипронила. Това са Белгия, Холандия, Люксембург, Германия, Швеция, Франция, Швейцария и Великобритания. Словашки инспектори също съобщиха за открит фипронил в пратки, внесени от Холандия.
Европейската комисия препоръча на всички страни членки на Европейския съюз да бъдат бдителни. Фипронилът се използва за борба с бълхи, въшки и кърлежи, но е забранен за животни, които могат да се консумират.
Според Световната здравна организация, веществото в големи количества се смята за "умерено токсичен" за хората. Той представлява опасност най-вече за бъбреците, черния дроб и щитовидната жлеза.
Водещи
-
Загиналият син на Весела Лечева возил 3-годишната си дъщеря на джета-убиец минути преди трагедията
Мартин дал спасителната си жилетка на детето на свой приятел и това е коствало живота му
11.07 | 17:40
-
Петър Ганев: Къде изчезнаха фискалните правила и корективните механизми?
България вече официално е в процедура по прекомерен дефици
11.07 | 17:20
-
Мантинелата край Карнобат – проектирана за задържане на автомобили до 1600 кг.
Това заяви директорът на Областното пътно управление в Бургас инж. Митко Порязов
11.07 | 17:00
Най-четени
-
Загиналият син на Весела Лечева возил 3-годишната си дъщеря на джета-убиец минути преди трагедията
Мартин дал спасителната си жилетка на детето на свой приятел и това е коствало живота му
11.07 | 17:40
-
Даниел Бузов: Вероятно скоро вътрешният министър ще обяви цялата истина по случая Петрохан - Околчица
Журналистът с нови разкрития за трагедията
11.07 | 11:40
-
Тодор Тагарев: България не беше видима на срещата на НАТО в Анкара
Срещата в Анкара беше много успешна за Украйна, смята бивлшият министър на отбраната
11.07 | 15:30