Папата: Хората да окажат натиск върху политиците, за да има човечеството бъдеще 01.09 | 17:51
Трябва да променим навиците си за храната, водата, използването на вода и енергия, зове още той

Папа Франциск отправи послание към всеки човек по света – да промени личните си навици, за да предотврати изменението на климата и да окаже натиск върху своите политически лидери "преди да е станало твърде късно", предаде БГНЕС.
"Създадохме климатично извънредно положение, което сериозно заплашва природата и живота, включително нашия", посочва Светият отец в посланието си по повод Световния ден за молитва към Създателя, цитиран от АФП.
"Сега е моментът да обърнем внимание на начина си на живот и как нашите ежедневни решения по отношение на храната, потреблението, пътуването, използването на водата и енергията и много други материални неща често са вредни и безразсъдни", пише аржентинския папа.
Франциск, който е известен защитник на природата, посочва, че неговата молба е насочена към всеки един от "членовете на човешкото семейство".
"Нека изберем да се променим, да водим един по-прост и по-почтителен живот", призова Светият отец.
Водещи
-
В София откриха 20-ата Световна среща на българските медии
Генералният директор на БТА Кирил Вълчев с тревога отбеляза, че българските мeдии в чужбина...
24.05 | 17:40
-
Страната посрещна тържествено Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
24 май беше отбелязан с шествия и концерти в цяла България
24.05 | 18:00
Най-четени
-
Изненада! Фреди Меркюри има дъщеря, пазена в дълбока тайна
Сега тя е на 48 години и живее в Европа, където работи в областта на медицината и самата тя е...
24.05 | 12:00
-
Френски министър иска забрана на парите в брой
Жералд Дарманен твърди, че проследяването на цифровите плаащания е много по-лесно и това ще...
24.05 | 11:40