Пекин бори престъпността с половин милион видеокамери 05.07 | 12:38
Западни компании, сред които и световният лидер в мрежовите технологии Cisco Systems

Западни компании, сред които и световният лидер в мрежовите технологии Cisco Systems, ще вземат участие в мащабен надзорен проект по идея на властите в китайската столица Пекин.
Това съобщава gazeta.ru, като цитира публикация във в. "Уол Стрийт Джърнъл".
Целта на новата държавна програма, по която ще бъдат монтирани 500 000 камери за наблюдение, е да бъде намалено нивото на престъпността.
Според вестника системата за наблюдение, разработена от китайски и западни специалисти, е една от най-съвършените и мащабни видеонаблюдателни системи в света. Според плана на Пекин повече от половин милион камери ще бъдат поставени на кръстовища, в жилищни райони, паркове и други обществени места. Cisco ще достави на Китай мрежово оборудване, необходимо за обработката на данните, които ще бъдат предавани чрез видеокамерите.
Любопитно е, че властите в САЩ са забранили износа за Китай на всякакви устройства, предназначени за борба с престъпността от 1989 г., като например оборудване за снемане на пръстови отпечатъци.
Вестникът пише, че броят на камерите, които ще бъдат разположени в китайската столица е безпрецедентен. По официално данни в момента в Ню Йорк има 8 000 камери за наблюдение, а в Чикаго – 10 000.
Водещи
-
Гърция и още 25 европейски страни с декларация за прекратяване на плана за превземане на град Газа
За утре отново се подготвят демонстрации в подкрепа на палестинците
23.08 | 17:40
-
Цанко Цанков с опит за световен рекорд в Дунав
Цанко Цанков с опит за световен рекорд в Дунав
23.08 | 17:19
-
Разкриха техниките на КГБ, с които Путин манипулира Тръмп
Обявените от президента на САЩ Доналд Тръмп мирни преговори между Русия и Украйна на практика...
23.08 | 17:00
Най-четени
-
Литиево-йонните батерии предизвикват пожари в самолетите
Има по два пожара на седмица – или в самолети, или на летища, казват от организацията за...
23.08 | 16:20
-
Майката на загиналото при парасейлинг дете с тежка изповед
Очаквам да има наказани, да се знае кой е виновен, а ние сме обречени, изплака почернената...
23.08 | 12:00
-
От БЛС предлагат 11 лв. потребителска такса при лекар
23.08 | 13:00
-
Синдикатите се надяват, че Еврозоната ще гарантира повишаване на заплатите в образованието
Лиляна Вълчева от синдиката за висше образование към КНСБ обясни, че на скорошна среща, че...
23.08 | 12:20