Пендааровски: Дано София не ни блокира за преговорите с ЕС 16.05 | 10:45
Не е вярно, че съвместната комисия по историческита въпроси не работи, казва още той
"Въз основа на това, което знам за мисленето на президента, премиера и министъра на външните работи на България, надявам се, че те не възнамеряват да ни блокират в преговорите с ЕС". Това заяви президентът на Република Северна Македония Стево Пендаровски, в интервю за македонската Телевизия 24, цитирано от БГНЕС, предаде БНТ.
По отношение на Споразумението за добросъседство държавният глава на Северна Македония каза, че има различни тълкувания. Според Пендаровски, твърденията на София, че съвместната комисия, която трябва да решава исторически и образователни спорове, не работи от година - не отговарят на истината. Той посочи, че причина за прекратяването на заседанията е влизането на Република Северна Македония в предизоборна кампания.
Пендаровски се ангажира да прикани македонските историци да се свържат възможно най-бързо с българските си колеги.
Водещи
-
Една четвърт от българите успяват да спестяват, става ясно от проучване на изследователски център "Тренд"
Увеличава се интересът към инвестиционното злато, сочи още прочуването, направено по по...
29.10 | 12:30
-
Страх и отвращение сковаха жителите на Несебър, след като в социалните мрежи започнаха да се появяват снимки на скорпиони
„У дома се навъдиха страшно много! Помощ, как да се справим?“
29.10 | 12:15
-
Костадин Костадинов: Бюджетът представлява една фикция. Ще има огромна задлъжнялост
Ние навлзохме в дългова спирала, нейният край е фалит
29.10 | 11:30
-
Борисов след оттеглянето на Киселова: Оставка не се гласува, днес подписваме коалиционно споразумение
Той бе запитан дали е имало напрежение с БСП. "Не виждам какво напрежение има", отговори той.
29.10 | 11:16
Най-четени
-
Нова магнитна буря ни удря до часове
Освен за човешкото здраве, магнитната буря може да доведе до временни смущения в техническите...
29.10 | 10:45
-
Столична община се готви за кризисна организация по сметопочистването в три района
В момента “Софекострой” изпълнява всички дейности по чистотата в район “Красна поляна”, който...
29.10 | 09:45
-
Борисов след оттеглянето на Киселова: Оставка не се гласува, днес подписваме коалиционно споразумение
Той бе запитан дали е имало напрежение с БСП. "Не виждам какво напрежение има", отговори той.
29.10 | 11:16
-
Бюджет 2026 влиза в парламента – предстоят обсъждания
Очакванията са документът да бъде сред най-обсъжданите в последните години, тъй като ще бъде...
29.10 | 09:59