Полицията разпространи запис на атентатора от Банкок 18.08 | 14:40
Камери са заснели заподозрения малко преди експлозията
Говорител на тайландската полиция съобщи, че заподозряният за експлозията, която уби поне 20 души и рани други 140 в Банкок в понеделник, е мъж с жълта тениска и черна раница.
Властите пуснаха няколко снимки на лицето със и без раница, които са били направени от видеокамера малко реди бомбата да избухне близо до натоварено кръстовище.
Втора експлозия удари града във вторник, този път без жертви. От полицията съобщават за експлозивно устройство, хвърлено от мост върху кей, където се е взривило преди да падне във водата. Все още никой не е поел отговорност за атентатите.
Министър-председателят Прают Чан-Оча определи атентатите като най-жестоките в историята на страната.
"В миналото е имало по-малки бомбардировки или просто шумотевица, но този път целта бяха невинни хора. Похитителите искат да унищожат икономиката и туризма ни", каза още Чан-Оча.
Според експерти по тероризма бомбардировките са резултат от напрежението вътре в страната, а не дело на членове на Ислямска държава или друга международна групировка.
Тайланд беше разтърсен от протести и насилие в резултат на политическо напрежение.
Бомбардировките в столицата са редки, но терористични атаки от подобен вид са характерни за южната част на страната, където действа мюсюлманска сепаратистка групировка.
След експлозията във вторник тайландският бат, официалнта валута на страната, се срина до рекордно ниски нива от 6 години насам.
Водещи
-
Първан Симеонов: Подкрепящите протестите се увеличават
"Аз не съм съгласен, че полицията не си е свършила работата. Според мен полицията си свърши...
07.12 | 18:00
-
Зеленски призова за още ПВО след масирани руски удари
Вчера и днес Русия отново атакува Украйна с множество дронове и ракети
07.12 | 17:40
-
Надзорният съвет на НОИ прие преправения бюджет
В план-сметката на ДОО за 2026 г. се запазват социалните разходи
07.12 | 17:20
-
МОСВ прави спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Басейнова дирекция следи за потенциално замърсяване в Черно море след нанесените удари по...
07.12 | 17:00
Най-четени
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Бойко Ноев: Протестите ще продължат!
"За да възтържествува демокрацията в България, много е важно тя да победи на президентските...
07.12 | 13:20
-
Българската порноактриса №1 е готова да участва в управлението на "Лукойл"
Мога да стана дясна ръка на бившия шеф на сайта за възрастни Бернд Бергмайр, ако той придобие...
07.12 | 15:30
-
Делян Добрев: В новия бюджет има всичко, което иска протестът
По думите му напрежението около предстоящия протест в сряда е „напълно необяснимо“, тъй като...
07.12 | 16:00