Полша към Тръмп: Няма как да има грешка при такава мащабна атака срещу Полша 12.09 | 13:00
Полският външен министър Радослав Шикорски, който днес е на посещение в Киев, също отговори на думите на Тръмп.
Няма как да има грешка при такава мащабна атака срещу Полша, заяви полски официален представител в отговор на предположението на американския президент Доналд Тръмп, че нахлуването на руски дронове може да е било случайно, предаде "Ройтерс".
"Мисля, че това е послание, което трябва да стигне до президента Тръмп днес. Няма никакво съмнение дали става дума за грешка. Това беше умишлена руска атака", заяви заместник-министърът на отбраната Цезари Томчик пред местната телевизия "Полсат нюз".
Полша свали дроновете в своето въздушно пространство с подкрепата на военни самолети от своите съюзници от НАТО. Това е първият известен случай, в който член на западния военен алианс открива огън по време на войната на Русия в Украйна.
Полският външен министър Радослав Шикорски, който днес е на посещение в Киев, също отговори на думите на Тръмп.
"В нощта, в която 19 руски дрона пресякоха границата с Полша, 400 (дрона) и 40 ракети пресякоха границата с Украйна. Това не бяха грешки", подчерта той във видео, публикувано в "Екс".
По искане на Полша Съветът за сигурност на ООН ще се събере днес в Ню Йорк. Срещата ще започне в 15:00 ч. местно време, съобщи полското външно министерство.
Водещи
-
Рак на бъбрека е причината за спешната хоспитализация на Любослав Пенев 3
Междувременно редица представители на футболния ни елит отправиха благопожелания към Пенев и...
01.12 | 15:45
-
Агресивна жена напада ученици и възрастни хора в столичния кв. "Дружба"
След предупреждението на майка, чиито син е бил потърпевш от агресивното поведение на...
01.12 | 15:30
-
Любослав Пенев е приет по спешност в клиника в Германия преди броени дни
Той е отслабнал сериозно и към момента химиотерапията е изключена.
01.12 | 15:15
-
Вече 134 г. ВМА е „войник на фронта на човешката болка“
Военномедицинската академия в София отбелязва 134 години от основаването си.
01.12 | 14:30
Най-четени
-
София се готви за още по-голям протест, демонстрации ще има в цялата страна
Възможно е да има протести и на други места, включително и от български общности в чужбина.
01.12 | 13:00
-
Как да смените личния си лекар: Най-чести грешки и полезни съвети
Извън тези периоди промяна е възможна само в определени случаи
01.12 | 12:15
-
Кметът на Ардино обяви частично бедствено положение заради обилни валежи
Местата отново останаха без пътна връзка, след като железобетонният мост над река Арда при...
01.12 | 11:15
-
Без коли първа и втора категория в центъра на София
Новото е, че през този сезон забраната обхваща освен „малкия ринг“ и по-широк териториален...
01.12 | 09:59