Португалия не иска да я третират като Гърция 04.12 | 14:54
Ако на Португалия се наложат същите условия, каквито и на Гърция, това ще бъде "катастрофален знак"
Португалия за разлика от Гърция не се нуждае от голямо орязване на дълга си, тъй като усилията на страната да се върне към финансовите пазари са в ход, а ситуацията е фундаментално различна. Това заяви днес португалският министър-председател Педро Пасуш Коелю, информира Reuters.
"Не искаме да бъдем третирани по идентичен начин и за нас да се намери същото решение както при Гърция. Ние не искаме еднаква сделка", каза Пасуш Коелю.
Ако на Португалия и Ирландия се наложат същите условия, каквито и на Гърция, това би било "катастрофален знак", заяви и германският финансов министър Волфганг Шойбле на срещата на Еврогрупата, пише Econ.bg.
Спасителният пакет, предназначен за Лисабон, е на стойност 78 млрд. евро. Управляващите трябва да наложат рекордно за страната увеличаване на данъците в опит да се възвърне доверието на инвеститорите. В момента страната преминава през най-сериозната рецесия от 1970 година насам.
Гърция, от своя страна, започна програмата за обратно изкупуване на държавни облигации с цел допълнително намаляване на държавния си дълг.
Водещи
-
Фискалният съвет: Дефицитът достигна най-високото си ниво за последните 16 години
Въпреки натрупания дефицит от началото на годината, за юни бюджетът е бил на плюс
03.07 | 13:00
-
Агенцията по заетостта: Недостигът на работна ръка остава сред най-големите предизвикателства
Това каза Смилен Вълов, изпълнителен директор на Агенцията
03.07 | 12:45
-
Премиерът на Молдова подаде оставка
Премиерът на Молдова Александру Мунтяну подаде оставка
03.07 | 12:30
Най-четени
-
Атанас Пеканов: България е на път да получи петото плащане по ПВУ
Вицепремиерът участва в Конференция за многогодишния бюджет на Европейския съюз
03.07 | 10:15
-
Гришо игра феноменален тенис и се класира в трети кръг на Уимбълдън
Григор димитров пречупи чеха Меншик
03.07 | 10:00
-
71-годишен мъж от София се удави на плаж "Нестинарка"
Тялото е транспортирано за аутопсия в отделението по съдебна медицина към УМБАЛ - Бургас
03.07 | 10:45