Посолството на Франция в Триполи отново е отворено 29.08 | 18:13
Преди време посолството бе жертва на мародери
Френското външно министерство обяви днес, че е отворило отново посолството си в Триполи, което стана жертва на мародери преди падането на Кадафи, предаде АП, цитирана от БТА.
Говорителят на ведомството Вернар Валеро заяви по радио RTL, че Франция "няма време за губене", когато става дума да помогне за възстановяването на Либия.
Париж се подготвя за домакинство на международна конференция за Либия в четвъртък, посветена отчасти на оказването на подкрепа на бунтовническия Преходен национален съвет.
Франция бе първата държава, която призна ПНС за легитимна власт на Либия и изпрати дипломатически представител в централата на съвета в Бенгази.
Още от началото на шестмесечните усилия за отстраняване на Кадафи страната бе основен играч - Париж стана домакин на множество дипломатически разговори за кризата, а френски изстребители бяха в центъра на операцията на НАТО по прилагане на резолюция 1973 на Съвета за сигурност на ООН.
Водещи
-
По-големи, по-силни и по-чести протести от януари, прогнозира Евгений Кънев
Този бюджет може да бъде приет силово, но въпросът е, че ще има много големи последици за...
08.12 | 21:00
-
Връчиха трофея на Никола Цолов за второто му място ъвъв Формула 3
Догодина "Българския лъв" ще бъде титуляр във Формула 2 и отново ще се състезава за отбора на...
08.12 | 20:45
-
Иван Таков: Кризата с боклука в София ще се задълбочава
Основната причина според общинския съветник е забавянето в процедурите по закупуването на...
08.12 | 20:30
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20