Похитител взе заложници в синагога в Тексас, убиха го 16.01 | 14:19
Четиримата заложници, сред които и равинът, са освободени

Над 10-часова заложническа криза в синагогата в град Коливил в американския щат Тексас вдигна полиция и спецчасти на крак. На този етап тя приключи, заложниците бяха освободени, съобщи губернаторът на щата Грег Абът, цитиран от световните агенции.
Според телевизия Ей Би Си заложниците са били четирима, в това число и равинът. По-рано един от тях беше освободен. Малко преди да бъде съобщена новината за освобождаването на заложниците, тътен и звук, наподобяващ на стрелба с автоматично оръжие се чу от синагогата. Полицейският началник на Коливил Майкъл Милър потвърди, че членове на екипа на ФБР по спасяване на заложници са атакували сградата след освобождаването на първия заложник. Заподозреният за заложническата криза е мъртъв, допълни Милър.
Докато е бил в синагогата, нападателят говорил за религия и настоявал да разговаря по телефона със сестра си. Той казал на няколко пъти, че не иска да види как някои ще бъде наранен и че вярвал, че той самият ще умре. Всичко това се чуло, докато религиозната служба в синагогата се излъчвала на живо по Фейсбук. После излъчването спряло. Нападателят твърдял, че носел взривни устройства. Той казал, че е брат на Афия Сидики, осъдена за тероризъм в САЩ и изтърпяваща присъда от 86 години затвор в център за затворници със здравни и психически проблеми в щата Тексас. Сидики бе осъдена за опит за убийството на американски военни през 2010 г. и заподозряна за връзки с Ал Кайда.
Водещи
-
Пуснаха фолкпевицата Дебора под домашен аресt
На 11 юли Дебора беше оставена за постоянно в ареста. Това е третият път, в който е хващана да...
18.07 | 15:30
-
Иззеха райски газ за 8,5 млн. лева от складове в София
Месечно разследване и наблюдение
18.07 | 14:59
-
Заради нов сигнал за хищник: Отменят занимания с деца на Шуменското плато
С оглед безопасността на децата и служителите, невъзможността за надеждно обезопасяване на...
18.07 | 14:45
-
Поколението Z теглят кредити по-безотговорно от милениумите
Според председателя на Асоциацията за управление на вземания Лилия Димитрова пробойните са...
18.07 | 14:30
Най-четени
-
Радев: Площадите са пълни, българите протестират срещу отказа от допитване и въвеждането на еврото без необходимите условия и подготовка
Демокрацията у нас е фасадна. Правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Правосъдието...
18.07 | 13:28
-
Денков: Ние се намира в състояние на диктатура
"Не ни е страх. Няма достатъчно белезници за хората в София", заяви той.
18.07 | 11:59
-
Адвокатът на Благомир Коцев: Няма доказателства за искан подкуп
Съмнения за изкуствени записи
18.07 | 10:59
-
След инцидента в Слънчев бряг и последвалото задържане, Жана Бергендорф проговори за първи път
Певицата, станала известна с победата си в "X Factor", реагира с ирония към критиките и...
18.07 | 10:45