Почина Сър Джеймс Манчам, първият президент на Република Сейшели 09.01 | 09:48
Почетното генерално консулство на Република Сейшели в България открива съболезнователна книга

На 77-годишна възраст почина Сър Джеймс Манчам, който бе президент основател на Република Сейшели. Той издъхна миналия ден в съня си в столицата Виктория.
В тази връзка почетното генерално консулство на Република Сейшели в България открива съболезнователна книга в консулството на адрес: София, булевард "България" 60 от 14:00 часа в понеделник, 9 януари до 17:00 часа в четвъртък, 12 януари. В нея приятелите на сър Джеймс и на Република Сейшели могат да споделят скръбта си, като се подпишат в съболезнователната книга.
"Светът загуби голям държавник, миротворец и политик. България загуби голям приятел, който само за последните 15 години посети страната ни многократно, срещна се с президенти и премиери, с министри на външните работи, с Н.В. Цар Симеон", каза Максим Бехар, почетен генерален консул на Република Сейшели в България.
Последната публична проява на Сър Джеймс бе частно парти, дадено от Почетния генерален консул Максим Бехар точно преди седмица във Виктория, на което той в присъствието на българските политици Соломон и Гергана Паси, както и на сейшелския вицепрезидент Винсент Меритон, дълго говори за впечатленията си от България и от хората в страната.
Джеймс Манчам бе първият президент на Сейшелите, след като островната държава получи независимост от Великобритания през 1976, но година по-късно бе свален с държавен преврат от министър-председателя Албер Рене. Завърна се на Сейшелите в началото на 90-те и оттогава развива активна дейност в редица световни организации, както и на Сейшелите.
Президентът на страната Дани Фор обяви 12 януари за Ден на националеун траур, в същия ден ще бъде и погребението на Сър Джеймс.
Почетното генерално консулство на Република Сейшели в България открива съболезнователна книга в консулството на адрес: София, булевард "България" 60 от 14 часа в понеделник, 9 януари до 17 часа в четвъртък, 12 януари. Умоляваме приятелите на сър Джеймс и на Република Сейшели да споделят скръбтта си, като се подпишат в съболезнователната книга.
Водещи
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Японската Ванга със страховито предсказание за 25 юли 2025 г.
В миналото Рио Тацуки е направила няколко точчни пророчества
18.04 | 17:43
-
Рубио: Тръмп ще се откаже да посредничи за мир, ако до дни няма напредък
Държавният секретар на САЩ коментира и въпроса за иранската ядрена програма
18.04 | 17:20
-
Инспекцията по труда е спряла 321 опасни работни места
Установени са забавени трудови възнаграждения в размер на над 1 милион лева
18.04 | 16:40
Най-четени
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
Километрична автоколона на АМ "Хемус" в посока Варна
18.04 | 16:59