Премиерът на Словения хвърля оставка 05.05 | 09:25

Аленка Братушек настоява за бързи избори

От Филипа Тодева

Премиерът на Словения Аленка Братушек ще подаде оставка днес, предаде БТА.

Братушек напусна на 29 април управляващата партия "Позитивна Словения", след като кметът на Любляна и бивш председател на Позитивна Словения я победи на вътрешнопартийните избори. Партията напуснаха още 12 души - депутати, двама министри и трима държавни секретари.

"Призовавам всички депутати да се откажат от правото си да предложат нов премиер, за да можем да произведем избори колкото е възможно по-скоро", каза Братушек в събота след среща на коалиционните партньори в левоцентристкото правителство. По-рано миналата седмица тя каза, че би желала  изборите да се произведат през юли.

Водещи

Най-четени