Приеха Черна гора в НАТО 19.05 | 18:01
За официалното влизане на страната в Алианса обаче остава днешният протокол да ратифицира всяка членка
Външните министри на държавите от НАТО подписаха протокола, с който дават съгласието си Черна гора да се присъедини към Алианса. Това стана днес на официална церемония в централата на военния пакт в Брюксел, съобщава "РИА Новости". Това обаче не прави автоматично страната член на НАТО, а само й дава статут на наблюдател, който има право да присъства на всички заседания на Алианса.
За окончателното приемане на Черна гора подписаният днес документ трябва да бъде ратифициран от всяка една от 28-те държава-членка на военния съюз. Черногорския премиер Мило Джуканович, който присъства на церемонията, изрази надежда, че това ще се случи до следващата година и така страната му ще може да стане пълноправен член на НАТО най-късно през 2017 г.
Водещи
-
Силно земетресение в Егейско море
Епицентърът е бил между гръцките острови Карпатос и Касос
24.06 | 15:30
-
Тир премаза лека кола край с. Зимница: Две деца и възрастен мъж загинаха
Други трима ранени са настанени в болницата в Ямбол
24.06 | 15:20
-
Бившият шеф на ДАНС-Варна: Изгонихме Невзоров заради пране на пари. Обаждане на украинската посланичка го върна
По думите на Кирил Димов ръководство на ДАНС с председател Деньо Денев не е представяло пълни...
24.06 | 15:10
-
Украински удари оставиха Севастопол без ток
По-рано президентът на Русия Владимир Путин обяви готовност за възобновяване на преговорите с...
24.06 | 15:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15