Пуснаха саудитите да обстрелват в Сирия 25.02 | 17:43

Изтребителите на Рияд пристигат в Турция най-късно утре

От iNews.bg

Изтребители на Саудитска Арабия ще пристигнат в базата в Инджирлик в Турция днес или най-късно утре, обяви ТАСС. Според информацията на изданието това е било заявено от турския външен министър Мевлют Чавушоглу на среща с редактори от Анадолската агенция.

Самолетите ще започнат да пристигат, като Рияд е обезпечил пристигането на военни и военна техника.

Според информацията до момента Турция и Саудитска Арабия са постигнали споразумение за използването на военната база в провинция Адана, Южна Турция. Официалният мотив е, че саудитските ВВС ще нанасят въздушни удари по "Ислямска фържава" в Сирия.

Не е ясно как ще се отрази това на изпълнението на споразумението за прекратяване на огъня между САЩ и Русия.

Водещи

Най-четени