Путин иска среща с Тръмп, но след няколко месеца 21.01 | 15:15
Датата вероятно ще бъде уточнена в първия телефонен разговор между двамата президенти

Руският президент Владимир Путин е готов да се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп, но за организирането на срещата ще са необходими месеци, а не седмици. Това заяви в интервю за Би Би Си говорителят на руския президент Дмитрий Песков, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
"Това няма да стане през следващите седмици, да се надяваме на най-доброто, на това, че срещата ще се състои през следващите месеци. Аз не се съмнявам, че Путин ще е готов за това (за срещата)", заяви Песков.
Като аргумент, че не е реалистично да се очаква среща скоро след встъпването в длъжност на Тръмп, говорителят на Путин посочи, че сега американският президент ще е зает най-вече с въпроси на вътрешната политика, което е съвсем логично.
Песков уточни, че все още няма никаква яснота нито къде, нито кога може да се състои срещата между двамата президенти.
Не е изключено темата да бъде засегната по време на предстоящия им телефонен разговор, когато Путин се обади на Тръмп, за да го поздрави за встъпването в длъжност.
Водещи
-
След земетресенията на Камчатка: Огненият пръстен в Тихия океан се събуди
Това може да убие милиони хора по Земята
31.07 | 20:45
-
Харалан Александров с кментар на „политическите войни” в страната
Радев атакува цялостната стабилизация на управлението, твърди социалният антрополог
31.07 | 20:15
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Президентът: Средствата за развитие на противопожарна авиация да бъдат насочени не към МВР, а във ВВС
Управляващите най-накрая трябва да вземат решение, заяви той
31.07 | 15:00
-
Димитър Стоянов: Премиерът манипулативно представя данни за пожарогасителната техника
Росен Желязков политизира проблема с липсата на летателна техника за гасене на пожари, заяви...
31.07 | 13:10