Пхенян освободи трима американци от затвора 10.05 | 16:02
Във Вашингтонй определиха акта като жест на добра воля от страна на Ким Чен Ун

В американската база Андрюс край Вашингтон пристигна самолетът с тримата американци, които бяха освободени от затвор в Северна Корея. Бившите затворници ще се срещнат с президента на Съединените щати, предаде БНТ.
"Жест на добра воля" на севернокорейския лидер. Така от Белия дом определиха пускането на свобода на тримата американци. Те бяха държани в севернокорейски затвори по обвинение в шпионаж. Двамата са университетски преподаватели и бяха арестувани миналата година. Третият е бизнесмен. Той беше в затвора от 2015-та година.
В разпространено изявление, тримата благодариха на американския президент, че се връщат в Съединените щати. Амнистията им беше договорена от американския държавен секретар. За по-малко от месец Майк Помпео посети два пъти Северна Корея. При втората си визита той остана в Пхенян 13 часа и проведе и 90-минутна среща със севернокорейския лидер. Майк Помпео определи разговора като "дълъг и хубав".
Двамата са обсъдили предстоящата среща на върха. Все още официално не е обявена датата и мястото, на което Доналд Тръмп ще разговаря с Ким Чен Ун. Очаква се двамата да се срещнат в края на май или началото на юни, а най-спряганото място е Сингапур.
Водещи
-
Axios: Путин и Нетаняху преминават "червените линии", докато Тръмп стои пасивно
Тръмп стои пасивно
13.09 | 15:30
-
Дъждовен първи учебен ден
В средата на новата седмица ще има повече слънце, но в края й студен фронт отново ще премине...
14.09 | 18:00
-
Тагарев: Русия демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа
Истинското решение е да работим с Украйна и да направим единна система за защита от дронове,...
14.09 | 17:40
-
В новата партия на Доган не се страхуват от избори
От АПС ще бъдат активни в подкрепата на вота на недоверие, подготвян от ПП-ДБ
14.09 | 17:20
Най-четени
-
Въвежда се нова задължителна ваксина за децата
Първата доза за варицела ще се поставя между 12 и 15-месечна възраст, а втората – при...
14.09 | 12:40
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00