Пълна бойна готовност за руските войски по западния фланг 25.08 | 12:50
По заповед на Путин се провежда мащабна проверка на бойната готовност на армията

Пълна бойна готовност е обявена за различните видове руски войски по цялото протежение на западния фланг на страната. Целта на занятието е да бъде проведена внезапна проверка на бойната готовност на въоръжените сили на Русия, а заповедта идва лично от Владимир Путин, съобщава военният министър Сергей Шойгу, цитиран от "РИА Новости".
"Днес с решение на върховния главнокомандващ на въоръжените сили започна поредната внезапна проверка. Войските на Южния, части на Западния и Централния военен окръг, Северния флот, Главното командване на въздушно-космическите сили, командването на Въздушно-десантните от 7:00 ч. тази сутрин са приведени в пълна бойна готовност", обяснява Шойгу. Министърът на отбраната на Русия допълва, че проверката има за цел да се оцени способността на Западния и Централния военни окръзи на увеличат военното присъствие в югозападното стратегическо направление.
Проверката на боеготовността ще продължи до 31 август. По разпореждане на Шойгу за маневрите са били информирани всички военни аташета. Паралелно с това в Южния военен окръг тече и активна подготовка за предстоящото стратегическо учение "Кавказ-2016".
Започналата днес проверка има за цел да провери пълния цикъл на подготовката на руската армия за защита на интересите на страната при възникване на заплаха за сигурността й.
Водещи
-
След зелено училище: Над 30 деца са с хранително натравяне в хотел в Боровец
Те са от София и Пловдив
02.04 | 17:40
-
Опасно лечение зад граница: Разкриха схема за „зарибяване“ на пациенти в България
Той подчерта, че според действащите у нас закони, и конкретно Законът за здравето, лекари и...
02.04 | 17:20
-
Костадин Костадинов даде коментар пред медиите след дебатите в НС по внесения вот на недоврие
"Всеки един вот на недоверие представлява двоен стрес тест – както за правителството - дали...
02.04 | 17:00
Най-четени
-
Бащата на Сияна: Водачът на ТИР-а не слязъл да помогне, пил кафенце
Институциите бездействат въпреки сигналите
02.04 | 11:30
-
ПП-ДБ: Няма да участваме в този нелеп цирк в пленарна зала, не е сега моментът за оставка на кабинета
Представители на "Продължаваме Промяната - Демократична България" дадоха брифинг
02.04 | 10:58