Първи коментар от Москва след отпътуването на отзованите руски дипломати от София 04.07 | 14:00
Първи коментар от Москва след отпътуването на отзованите руски дипломати от София.
Говорителят на руското външно министерство Мария Захарова не вижда начин руското посолство в София да продължи да функционира. Това заяви тя в разговор за телевизия "Россия-1", като подчерта, че за това е виновно българското правителство."Те сведоха до нула възможността дипломатическата ни мисия да работи. В края на краищата то трябва да работи по някакъв начин", коментира Захарова, цитирана от bTV, и добави, че руските власти скоро ще коментират ситуацията по-конкретно.
Тя се оплака, че от България е експулсиран целият технически персонал на посолството. Затова и оттук нататък осигуряването на техническа подкрепа за гладкото функциониране на руската легация е почти невъзможно. Захарова каза още, че кабинетът в оставка е взел решението за изгонването на служителите под чуждо влияние. По нейно мнение целта е да бъде нанесен съкрушителен удар върху българо-руските отношения с цел парламентът да върне част от доверието си.
По-рано Александър Грушко, зам.-министър на външните работи, също коментира казуса с експулсираните служители и дипломати в руското посолство. Той заяви, че Русия много внимателно ще обмисли дали руската дипломатическа мисия в София ще продължи да работи.
Припомняме, че в неделя 70 служители на посолството напуснаха София. Те излетяха с два правителствени самолета заедно със своите семейства. Руският посланик в България - Елеонора Митрофанова - от своя страна заплаши с пълно скъсване на дипломатическите отношения между София и Москва.
Водещи
-
Божанков: Искаме да бъдем първа политическа сила и да поемем отговорност за управлението на държавата
Според него изборите ще са борба на живот и смърт за статуквото
17.01 | 18:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
Тръмп покани Ердоган сред основателите на Съвета за мир в Газа
Новата структура ще участва във формирането на бъдещото управление и услуги в ивицата Газа
17.01 | 17:20
-
„Кроношпан“ внесе план за безопасно спиране на производствена линия във Велико Търново
Компанията ще обжалва наложената мярка
17.01 | 17:00
Най-четени
-
Край на тайната на заплатите от тази година
ЕС въвежда задължителни правила, които целят да превърнат принципа „равно заплащане за равен...
17.01 | 14:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20