Пътнически и товарен влак се сблъскаха в Белград, 13 пострадаха 18.05 | 09:15
Четирима от тях са в тежко състояние
Тринадесет ранени при сблъсък между два влака в Белград, предаде Франс прес, като се позова на сръбския министър на транспорта Горан Весич. Четирима от ранените са в тежко състояние, предаде БТА.
Сблъсъкът е станал между товарен влак и пътнически влак, минал на червен семафор в тунел в Белград, поясни министърът.
Сред сериозно ранените е машинистът на влака, една кондукторка и двама пътници. Всички са били транспортирани в спешно отделение, а на девет пътници е оказана медицинска помощ на място.
Министърът на вътрешните работи на Сърбия Ивица Дачич заяви, че най-важното е, че няма загинали при катастрофата.
Инцидентът стана на около 4 километра от центъра на Белград, близо до моста Панчево. На място са дошли седем пожарникарски екипа и медицински екипи.
Според Весич пътническият влак се е ударил в товарния влак насред тунела. Там товарният влак бил спрял.
Водещи
-
Кабинетът одобри проектобюджета, скоростно го внсесе в парламента (ОБЗОР)
Това се случи без съгласието на бизнеса и синдикатите
13.11 | 21:00
-
Фалшиви новини „убиха” Кака Лара и Кака Лили
Зад недостоверната информация стои един и същ човек
13.11 | 20:30
-
Нинова: Минимумът на месец, за да живее нормално един човек, е 1540 лв.
Колко пенсионери получават такива пари, попита лидерът на ПП "Непокорна България“
13.11 | 20:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
Зимнина без буркани – алтернативата на модерните домакини
Да си нямат проблеми с гаджето, което казва- да отидем до нашите, да дадат някой буркан, че...
13.11 | 09:15