Пътнически самолет на EgyptAir с 69 души на борда изчезна от радарите в Египет 19.05 | 07:09
Връзката с Еърбъс А320, излетял снощи от Париж за Кайро, е прекъснала малко след полунощ на 11 километра височина

Египетски пътнически самолет, изпълняващ полет от Париж до Кайро, с 69 души на борда, е изчезнал днес от радарите, предадоха световните агенции. Лайнерът Еърбъс А320 на авиокомпания EgyptAir е излетял от френската столица в 23.09 ч. снощи (00.09 ч. българско време днес).
По данни на авиокомпанията самолетът, излетял от Париж за Кайро, е успял да навлезе в египетското въздушно пространство. Връзката с него прекъснала, когато бил на височина около 11 хиляди метра, съобщи в Туитър самолетната компания, цитирана от "Франспрес".
Самолетът е трябвало да се приземи в египетската столица още преди час и половина.
Има сведения, че екипажът е съобщил за дим, излизащ изпод пилотската кабина, преди да бъде загубена връзката.
Самолетната компания потвърди в социалната мрежа "Туитър", че самолетът е изчезнал, предаде Франс прес. На борда му има 59 пътници и 10-членен екипаж, уточни компанията.
Egyptair е създала спешен оперативен щаб за оценка на ситуацията с изчезналия самолет. В него влизат представители на всички авиационни служби в страната, а с издирване на изчезналия самолет са се заели военни летци от Египет и Гърция.
Министърът на гражданската авиация на Египет Шериф Фатхи е прекъснал по спешност посещението си в Саудитска Арабия и се връща в родината си.
Както съобщи новинарския сайт "Ел Баляд", авиацията претърсва района, където е изчезнал самолетът, следейки за отломки или други следи от катастрофа.
Водещи
-
Финансист: Ако имаме малки суми, най-добре е просто да ги похарчим, за да не остават левове у нас
"Ако имаме малки суми – заплати или пенсии – най-добре е просто да ги похарчим, за да не...
10.09 | 11:45
-
Исторически грешки и десетилетия нехайство водят до заплаха от безводие в цялата страна
България може да остане без вода до 15 години
10.09 | 11:15
-
Парламентът избра за заместник-омбудсман Мария Филипова
Шестима депутати от АПС гласуваха „въздържал се“.
10.09 | 10:59
Най-четени
-
Православната църква почита паметта на три сестри мъченици
Мъченичество в името на вярата
10.09 | 09:15
-
Депутатите ще гласуват за заместник-омбудсман
На 18 август омбудсманът Велислава Делчева внесе в парламента кандидатурата на Мария Филипова...
10.09 | 09:59