Разбиха престъпна мрежа с бг просяци в Атина (ВИДЕО) 21.11 | 14:00
На жертвите е оказана помощ и са настанени в здравно заведение

Гръцката полиция разби мрежа за експлоатация на просяци-инвалиди в Атина. Медиите посочват, че става дума за българи. Четирима от ръководителите на бандата са арестувани, още двама се издирват, съобщават от полицията в Атина.
Операцията е проведена на 19 ноември от гръцката дирекция за борба с организираната престъпност.
По данни на разследващите престъпната мрежа съществува от 2021 година. С помощта на свои агенти в България са намирали хора в уязвимо положение - предимно инвалиди, които са транспортирали в Атина с обещание за легална работа, след което са ги принуждавали да просят. Тези, които не са имали двигателни проблеми, са принуждавани да се представят за инвалиди.
Настанявали са жертвите си в наета от тях къща в район на Атина, в която не е имало елементарни условия за хигиена, а за да не могат да избягат, им прибирали личните документи.
За да изпълнят целта си, членовете на групата транспортирала жертвите всеки ден, в сутрешните часове, със служебните си превозни средства до предварително определени точки в Атина, въз основа на високата честота на движение на автомобили и пешеходци, и ги принуждават да просят за дълги часове. След приключване на просията прибирали жертвите и ги връщали в къщата.
Гръцката медия "Прото Тема" публикувани видеа с част от просяците, отбелязав ДИР.БГ.
Οργνωσηβαζεευλωτουςνδρεςναζητιανεουν
Арестуваните са обвинени в създаване и участие в нелегална престъпна група за трафик на хора в неравностойно положение, експлоатация и незаконно задържане на личните им документи.
Οργνωσηβαζεευλωτουςνδρεςναζητιανεουν
На жертвите на тази престъпна мрежа е оказана помощ и са настанени в здравно заведение.
Водещи
-
Последно сбогом: Стотици хиляди изпратиха папа Франциск в последния му път
Светият отец почина на 88-годишна възраст на 21 април
26.04 | 18:00
-
Желязков след края на траурната церемония: Папа Франциск беше изключителен човек
„В сърцата и в умовете на хората той ще остане с благия си нрав и с делото си”, заяви...
26.04 | 17:20
-
Синът на шефка в ЦРУ бе убит в Украйна, сражавайки се за руската армия
21-годишният американец е бил демилитаризиран, докато се сражава за силите на Русия
26.04 | 17:00
-
Ваня Григорова: Отстраняването на инж. Стоян Братоев няма общо със здравословното му състояние
Вчера той беше отстранен като шеф на „Метрополитен“ и понижен до редови член на борда на...
26.04 | 16:40
Най-четени
-
Розов шоколад е новият хит в Мрежата
Сладкото изкушение Angel Hair (ангелска коса) измества дубайския шоколад
26.04 | 12:39
-
Таролог, предсказал смъртта на Трактора, каза името на следващия папа
Гадателят Даниел Делчев-Дидо педрече редица събития съвсем точно
26.04 | 17:40