Разследват наши компании в Азербайджан 04.03 | 13:14
Дружества от над 5 държави нарушавали законите на страната

Главната прокуратура на Азербайджан разследва материали, получени от Министерството на външните работи, във връзка с незаконна икономическа дейност на юридически лица на окупираните от въоръжените сили на Армения територии на Азербайджан, съобщава Azeri Press Agency, предаде БНТ.
Разследването е започнато по подозрения, че ръководителите на редица компании от Швейцария, България, Уругвай, Аржентина, Румъния и други страни от 1999 до 2017 г. нееднократно са преминавали държавната граница на Азербайджан през територията на Армения. Смята се, че те са създали съвместно с други лица на окупираните азербайджански територии предприятия без държавна регистрация, предвидена в закона на Азербайджан.
По този начин с дейността си те са нанесли щети в голям размер - конкретно чрез експлоатацията на природните ресурси и полезни изкопаеми - и са получили незаконни приходи. Не на последно място ръководителите са заподозрени, че са извършвали действия, насочени към укрепване на окупацията и нарушаване на териториалната цялост на Азербайджан. Във връзка с това следственото управление по тежки престъпления към Главната прокуратура на Азербайджан е повдигнало наказателно дело, започнато е разследване.
Водещи
-
Дъжд и облци в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в източните райони - до 18°-20°, в София -...
06.10 | 08:00
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Meteo Balkans излезе с ново предупреждение: Удря ни още един циклон
Има риск от наводнеия, валежите могат да достигнат до 100 л/кв.м., алармират метеоролозите
05.10 | 17:40
-
Пострадалите при инцидента на ралито край Варна са били в забранен за достъп участък
Това заяви спортният директор на състезанието Планинско изкачване "Аладжа манастир“
05.10 | 17:20
Най-четени
-
Дъжд и облци в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в източните райони - до 18°-20°, в София -...
06.10 | 08:00
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20