Русия използва лазерно оръжие в Украйна 18.05 | 19:59
Това заяви руският вицепремиер Юрий Борисов

Русия използва лазерно оръжие при военните си действия в Украйна, заяви руският вицепремиер Юрий Борисов, цитиран от руски медии. Той уточни, че става въпрос за лазерния комплекс "Задира", който може да поразява цели на разстояние до пет километра.
"Тези комплекси вече започват да влизат във въоръжение. Първите от тях вече се използват", каза Борисов по Първи канал на руската държавна телевизия.
Борисов поясни, че най-новият лазерен комплекс "Задира" е по-мощен от предшественика си "Пересвет", който може да заслепи разузнавателни спътници на разстояние до 1500 километра.
"Задира" нанася физически поражения по обекти, отдалечени на разстояние до 5 километра, като оказва топлинно въздействие. По думите на Борисов такъв комплекс може "свободно да сваля различни класове дронове", като избягва изразходването на скъпи ракети от типа "Панцир". Една от целите на използването на подобен тип оръжие всъщност е точно такава - икономия на по-скъпо струващите ракети.
Източник: "Сега"
Водещи
-
Киселова: Държавата не бива да отслабва позицията си за еврозоната
Няма основания да има колебания, катерична е тя
07.06 | 15:00
-
Разкритията за домовете на ужасите продължават (СНИМКИ 18+)
Открити са хора в локви кръв, вързани, със заболявания, каза на брифинга изпълнителният...
07.06 | 14:00
-
Кичка Бодурова откровена: Приятели ми забиха нож в гърба
Певицата не вижда голяма разлика между България и САЩ
07.06 | 13:40
Най-четени
-
Бити, връзвани, заключвани: Ужасяващи разкрития за нелегални старчески домове
Петима болногледачи са арестувани
07.06 | 11:00
-
АКФ: Видимо е, че документи с детски печати управляват българската енергетика
Няма промяна в институциите и в нашите надежди да видим някакъв резултат, заяви Николай...
07.06 | 10:40
-
Мъж загина в София, катастрофирал с тротинетка
Инцидентът е станал на бул. „Тодор Каблешков
07.06 | 10:20