Руски журналист убит в Украйна 30.05 | 10:49
Москва започва собствено разследване на случая
Руският журналист Аркадий Бабченко бе убит във вторник в Киев, съобщи украинското издание "Наблюдател", предаде БГНЕС. Постъпило е обаждане на спешния телефон за застрелян журналист в апартамент. "В апартамента има следи от кръв, не е закаран в болница. Починал е", пише изданието.
Александър Бабченко напусна Русия през 2017 година заради заплахи, припомня Обществената руска телевизия (ОТР). Той е бивш военен - участник в първата и втората военни кампании в Чечня. След уволнението си се заема с журналистика.
Той е военен кореспондент на "Московский комсомолец", сътрудничи на "Новая газета", издава собствено списание "Изкуството на войната".
През 2017 година напуска Русия заради заплахи, от август миналата година живее в Киев. Заедно със съпругата си се грижи за шест деца сираци.
Бабченко е също и популярен блогър, от октомври миналата година води програмата "Prime: Бабченко" по украинската телевизия ATR. Според източници в украинската полиция, цитирани от "Интерфакс Украйна", убийството на Бабченко е свързано с работата му.
Русия също започна свое разследване на инцидента.
Водещи
-
Брутният външен дълг на България е нараснал с 10,3% на годишна база
Това сочат предварителните данни на Българската народна банка
30.12 | 19:38
-
Симеон Матев: Градушките няма да са най-големият ни проблем през 2026 г.
Една война със сигурност влияе на климата, категоричен е климатологът
30.12 | 19:33
-
Борисов: Над 10 млрд. лв. повече вече са в портфейла на държавата в сравнение с миналата година!
Парите вече не изтичат, а влизат в хазната, заяви лидерът на ГЕРБ във видеообръщение във...
30.12 | 19:28
-
Откриха издирвания на Витоша млад мъж
Той е контактен и в състояние, което му позволява да се придвижва
30.12 | 17:15
Най-четени
-
Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС
Той подчерта, че няма друго правителство, преминало през 6 вота на недоверие
30.12 | 11:00
-
Обявиха кога ще се изплащат първите пенсии в евро
30.12 | 12:15
-
Въоръжен грабеж в София, има задържани
За момента откраднатата сума се изчислява на 2000 лв.
30.12 | 10:00