Руските пилоти-герои летели отскоро 16.08 | 12:36
Двамата били колеги още в летателната школа

Пилотите, които спасиха стотици пътници при инцидент в Русия, се оказаха новаци в професията, предаде Нова телевизия. В четвъртък двамата пилоти успяха да приземят пътнически самолет с 233-ма души на борда в царевична нива.
Кремъл обяви, че двамата ще бъдат наградени с ордени, а те се оказаха млади и сравнително неопитни. Командирът на екипажа Дамир Юсупов станал пилот на 35-годишна възраст, след като първоначално не го приели в авиационното училище и завършил за юрист.
Помощникът му Георгий Мурзин е едва на 23 години и има необходимите документи да лети само от година. И двамата са от Урал и са били съученици в една и съща авиационна школа.
"Двигателите започнаха да работят неравномерно. Първо левият двигател, после десният. Оборотите започнаха да падат, самолетът стана тежък. Нямахме мощност да продължим или дори да поддържаме незначителната височина, на която бяхме. Първо решихме да се върнем на летището, но видяхме че няма да стане и решихме да се приземим в полето пред нас. Веднъж на 6 месеца минаваме обучение на тренажор за такива ситуации, така че бяхме готови психологически и професионално да го направим”, каза командирът на екипажа Дамир Юсупов.
Водещи
-
Антон Кутев: На първия ред в НС стоят криминално проявени хора
Има вероятност правителството да падне между юли и Нова година, прогнозира той
28.05 | 21:00
-
Едно по едно: Пророчествата на Ванга за 2025-а се сбъдват?
Зловещи съвпадения или истински прозрения?
28.05 | 20:45
-
Корман Исмаилов: Случилото се с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще
"Румен Радев е противоречива личност и изхожда от популистки позиции"
28.05 | 20:15
Най-четени
-
Съвсем нов и силно заразен вариант на Ковид-19, обозначен като NB.1.8.1
Мутацията вече е открита и у пътници, посетили Китай, Япония, Южна Корея, Тайланд, Франция,...
28.05 | 11:00
-
Пореден провал: Ракетата на SpaceX пак не можа да излети
Американската компания потвърди, че е загубила прототип на тежката ракета „Старшип“
28.05 | 15:20
-
Борисов: Популизмът взима вече опасни размери в българската политика, особено след образуването на дело в Конституционния съд
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на Народното събрание днес, коментирайки...
28.05 | 12:45
-
На прага на еврозоната: Кога ЕС ще одобри България за приемане на единната валута
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от...
28.05 | 10:26