Руснак взривил автобуса на Борусия Дортмунд 21.04 | 09:54
Извършил нападението с идеята да манипулира цената на акциите на клуба

Руснак, а не джихадист, е човекът, взривил бомбите срещу автобуса на Борусия Дортмунд. Нападателят вече е арестуван. Става въпрос за 28-годишен, който едновременно има както руско, така и германско гражданство, съобщава прокуратурата.
Стана ясно също така, че заложените взривове не представляват терористично нападение. Мотивът на извършителя се оказа финансов. Идеята на руснака била да забогатее. Точно преди да заложи бомбите, той купил акции на клуба. Идеята му била след срива на цените им заради атентата да забогатее. Според разследващите при определени условия е имало възможност срещу инвестираните 78 хил. евро да бъдат спечелени 3.9 млн. евро.
Разследването е установило също, че нападателят е резервирал стая в хотела, като изискването му е било гледката да бъде именно към шосето, където бе взривен автобусът на Борусия. Освен това той си е запазил стая за два периода – от 9 до 13 и от 16 до 20 април. Предполага се, че причината е в това, че към момента на резервацията все още не е било ясно дали първият или вторият мач на Борусия срещу Монако ще се играе в Дортмунд.
В германските медии се появи и името на руснака. Според Bild това е Сергей В. Засега обаче властите не потвърждават официално, че именно това е арестуваният тази сутрин.
Водещи
-
Случаи на насилие над животни през годините
Преди десетина дни България беше потресена от зверствата на двама души – 26-годишната Габриела...
26.03 | 09:30
-
Близо 60% от българите подкрепят изучаването на религия в училище
Мнозинството от българите (57%) одобрява въвеждането на предмет по религия като част от...
26.03 | 09:15
-
Привърженици на партия МЕЧ протестират пред Народното събрание
По думите му "Киселова трепери от страх, защото знае, че изпълни поръчка на Борисов и...
26.03 | 08:59
-
Психиатрични специалисти излизат на протест срещу "унизителното" 5-процентно увеличение на заплатите
Тревожни тенденции в психичното здраве на младежите
26.03 | 08:43
Най-четени
-
Евгени Минчев се срещна лично с руската посланичка Елеонора Митрофанова
Критика към вулгарното изразяване на мнение
26.03 | 08:24
-
Времето всряда 2
Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, за Шумен максималната температура се очаква...
26.03 | 08:03
-
Психиатрични специалисти излизат на протест срещу "унизителното" 5-процентно увеличение на заплатите
Тревожни тенденции в психичното здраве на младежите
26.03 | 08:43