Руснаците със забрана за пътуване в чужбина ще трябва да предадат паспортите си 11.12 | 08:59
Върнатият паспорт ще бъде съхраняван от органите, които са го издали, като органите на вътрешното министерство или на външното министерство.
Руснаците със забрана за пътуване в чужбина ще трябва да предадат паспортите си на властите в рамките на пет дни, след като бъдат уведомени. Това гласи правителствен указ, който влиза в сила днес, предава БГНЕС.
Според руския закон властите могат да наложат забрана за пътуване на наборници, служители на Федералната служба за сигурност, осъдени или хора, които имат достъп до държавни тайни или "информация от особено значение", наред с други.
Върнатият паспорт ще бъде съхраняван от органите, които са го издали, като органите на вътрешното министерство или на външното министерство.
След отпадане на забраната за пътуване, паспортът може да бъде върнат след попълване на заявление. Лицата, чието право на пътуване е временно ограничено на основание наборна военна или алтернативна гражданска служба, ще трябва допълнително да представят военна книжка с доказателство за отбита служба, се казва в решението.
Водещи
-
Експерт посочи сериозен проблем със заплатите в страната
Славова обясни, че това е тенденция през годините, която се запазва.
14.11 | 17:59
-
България ще поиска разсрочване на плащанията за изтребителите F-16
Целта е покриване на дефицити
14.11 | 17:40
-
Жълт код за мъгли в Северна България
Обявен е жълт код в 11 области на Северна България заради мъгли.
14.11 | 17:20
-
Адриан Николов, ИПИ: Бедността у нас е около 22% на национално ниво
Генерално разликите са двойни – между областите на опашката и областите начело, обясни в...
14.11 | 16:45
Най-четени
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45