САЩ забраняват електронните цигари в самолетите 15.09 | 10:04
В САЩ пушенето на обикновени цигари във въздуха отдавна е забранено

Да се забрани пушенето на електронни цигари в самолетите в САЩ предлага американското правителство, съобщи министърът на транспорта Рей Лахуд, цитиран от ИТАР-ТАСС.
Новото правило ще засегне както вътрешните, така и международните полети. Федералните власти разглеждат въпроса дали забраната да засегне и чартърните полети.
В САЩ пушенето във въздуха отдавна е забранено, но до този момент забраната е засягала само пушенето на познатите обикновени цигари.
Представители на влиятелното тютюнево лоби в САЩ контрират, че електронният аналог на цигарите не образува дим и пушачът, който вдишва никотиновите пари, не може да навреди на здравето на околните.
В транспортно министерство се осланят на пълната липса на научна информация за веществата, съдържащи се в електронните цигари. Медицински специалисти считат за несъстоятелни уверенията на производителите, че електронните цигари не съдържат веществата, които се съдържат в обикновените цигари.
Властите на няколко щата вече предприеха редица мерки, които забраняват продажбата и използването на електронни цигари. Аналогични ограничения въведе и железопътната компания "Амтрак". Командването на военноморските сили на САЩ забрани пушенето на електронни цигари в подводниците.
Водещи
-
Слънце и летни температури до 35°
02.07 | 08:00
-
Милен Велчев за еврозоната: Повече инвестиции, по-високи заплати, но и повече инфлация
Изнесените данни за изпълнението на Бюджет 2025 ми звучат песимистично, заяви бившият финансов...
01.07 | 21:00
-
Китай изобрети бойни "комари"
Миниатюрните нано роботи като този са предназначени за шпионски мисии или тактическо...
01.07 | 20:30
Най-четени
-
Слънце и летни температури до 35°
02.07 | 08:00
-
"Промяната" увисна на ръцете на ДБ
01.07 | 17:00
-
Тошко Йорданов: Опозицията има право да се упражнява с безсмислени вотове на недоверие
Третият вот на недоверие към кабинета "Желязков" е за "провал на правителството по отношение...
01.07 | 17:15