Самолет кацна аварийно в поле край Москва 15.08 | 12:32
След излитане ято птици повредили и двата двигателя на машината

Пътнически самолет направи аварийно кацане в поле извън едно от московските летища в четвъртък, след като се сблъска с ято птици, заявиха руски представители. При аварийното кацане са били ранени поне 23 души на борда на самолета, предаде БНР, цитирайки Асошиейтед прес.
Самолет Airbus A-321 на Уралските авиолинии, превозващи 226 пътници и седем души екипажа, удари ято птици, докато излиташе в четвъртък от московското летище Жуковски по маршрут за Симферопол, Кримски полуостров.
Авиокомпанията посочи в изявление, че птиците са попаднали в двата двигателя на самолета, причинявайки тяхната неизправност. След това пилотът е направи аварийно кацане в царевично поле на около 1 километър от летището.
Руските здравни власти съобщиха, че 23 души, включително пет деца, са хоспитализирани с наранявания в следствие на аварийното кацане.
Уралските авиолинии похвалиха екипажа на самолета за неговия професионализъм в организирането на евакуацията след аварийното кацане. Кадри от местопроизшествието показват, че командирът на полета насочва пътниците да се отдалечат от самолета през царевичното поле.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00