Сирийски войници превзеха столицата на "Ислямска държава" 17.10 | 17:02
Борбата за Ракка продължи 4 месеца

Подкрепяни от въздушните сили на САЩ, кюрдско-арабски войски превзеха град Рака, който се смята за столица на "Ислямска държава" в Сирия, информира Ройтерс.
Обсадата започна на 6 юни от Сирийските демократични сили, а самата операция в околностите на Рака в края на миналата година. По време на военните действия американски бомбардировки прекъснаха връзките на града с останалата част от провинцията и опустошиха града в опит да ликвидират джихадистите.
Във вторник сутринта, говорители на СДС съобщиха, че държат контрола на площад "Ал Наим", където преди се извършваха публичните екзекуции. По тяхна информация към него момент в града са били останали само няколко десетки джихадисти.
Днес демократичните сили развяха своя флаг в средата на градския стадиона - последната позиция, държана от джихадистите, повечето от които са се предали.
Водещи
-
Днес се навършват 28 години от приемането на новия герб на България
Дълбоки исторически корени
31.07 | 09:59
-
Земеделците са изправени пред най-тежката година
Държавната подкрепа е от ключово значение
31.07 | 09:45
-
Какво да правим, ако кучето нападне?
Ролята на обществото: Как да съдействаме за по-безопасна среда?
31.07 | 09:15
-
Дългоочакваният дъжд в Пирин заваля
Щастливата новина съобщиха и на страницата си от Югозападното държавно предприятие ДП, които...
31.07 | 09:15
Най-четени
-
Парламентът ще излезе в почивка, оставяйки нерешени ключови въпроси
Младите лекари остават без решение
31.07 | 08:30