След 4 години подновяват търсенето на полет MH370 07.01 | 12:20
Самолетът трябвало да осъществи връзка между Куала Лумпур и Пеки

П равителството на Малайзия каза днес, че е дало разрешение на частна компания да продължи издирването на останките от полет MH370, повече от четири години след като самолетът, който трябваше да осъществи връзка между Куала Лумпур и Пекин, изчезна безследно, предаде БГНЕС.
Министърът на транспорта Лиоу Тионг Лай каза, че кабинетът е одобрил предложението на американската компания "Оушън инфинити" да издирва самолета.
Тя ще претърси зона от 25 000 квадратни километра край бреговете на Австралия, където според експерти може да се е разбил самолетът, и ще получи пари за работата си само ако го намери.
Малайзия, Китай и Австралия извършиха най-дългото в историята на авиацията издирване - 1046 дни - но през януари 2017 г. прекратиха безплодните си опити да намерят летателния апарат.
Предполагаеми отломки от самолета бяха изхвърлени на о-в Реюнион и на източния бряг на Африка, но досега само две от тях бе потвърдено, че са от Боинг 777, който изчезна на 8 март 2014 г. с 239 души на борда.
Водещи
-
Валежи от дъжд в Западна България
Дневните температури ще се понижат и ще са между 32-35°C. В Дунавската равнина и Сандански -...
15.07 | 08:00
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
Най-четени
-
Валежи от дъжд в Западна България
Дневните температури ще се понижат и ще са между 32-35°C. В Дунавската равнина и Сандански -...
15.07 | 08:00
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59