Словения слага начело на армията си жена 27.11 | 11:55
Генерал-майор Аленка Ерменц е предложена за началник на Генщаба
Словенският министър на отбраната Карл Ерявец потвърди информацията, че възнамерява да предложи жена за началник на Генералния щаб на армията, предаде Нова ТВ, позовавайки се на БГНЕС.
"Още утре, по време на правителственото заседание, ще предложа генерал-майор Аленка Ерменц да заеме поста началник на Генералния щаб на въоръжените сили", каза Ерявец.
Тя ще заеме поста на генерал-майор Алан Гедер, който встъпи в длъжност едва на 22 февруари тази година. Аленка Ерменц е част от въоръжените сили на Словения от 27 години. Тя е завършила университета в Любляна, след което е специализациализирала в Лондон. От март тази година заема поста на заместник-началник на Генералния щаб.
Водещи
-
Хороскопът на Павел Глоба за юли: Какво да очаква всяка зодия
Във финансов план звездите препоръчват внимателно планиране на разходите и избягване на...
28.06 | 14:30
-
Борисов: ГЕРБ гради алтернативно правителство, за да имат избор хората
В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно...
28.06 | 14:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20