Смъртоносен взрив спря най-голямата рафинерия във Венецуела 25.08 | 17:49
Най-малко 24 души загинаха, а 50 са ранени при експлозията. Предприятието спира за два дни

Експлозия в най-голямата петролна рафинерия във Венецуела причини смъртта на най-малко 24-ма души. Това съобщава BBC като се позовава на официални данни.
Поне 50 души са ранени при взрива, който избухна на разсъмване в петролната рафинерия край град Амуай в Западна Венецуела. Сред жертвите е десетгодишно дете, съобщава Reuters.
Производството в рафинерията ще бъде прекратено в следващите поне два дни.
Експлозията наруши не само инфраструктурата в предприятието, но са разрушени и близки сгради, съобщи губернаторът на щата Фалкон Стела Луго. По думите ѝ няма опасност от избухване на нови взривове.
Министърът на енергетиката на Венецуела Рафаел Рамирес съобщи, че взривът е причинен от изтичане на газ.
"Газът е избухнал, подпалвайки поне два резервоара и други съоръжения в рафинерията", уточни той. На мястото са струпани военни, които са отцепили района и помагат на разследващите в оценяването на щетите.
Рамирес увери, цитиран от Associated Press, че страната има достатъчно резерви, за да гарантира продължаването на износа и задоволяването на вътрешните нужди от гориво.
Рафинерията, която е една от най-големите в света, произвежда 645 000 барела дневно. Неин оператор е държавната петролна компания PDVSA.
Анализатори коментират, че рафинериите във Венецуела, която е най-големият производител на петрол в Южна Америка, страдат от редица проблеми, включително прекъсвания на захранването и различни инциденти.
Водещи
-
България към РСМ: Консенсусът в ЕС е непроменим, време е за изпълнение на ангажиментите
България изразява нарастваща загриженост относно продължаващото неизпълнение от страна на...
02.09 | 17:59
-
Инцидентът с трамвай: Щетите са за 50 000 лв., ще санкционират ватмана
По думите му не е редно ватманът да слиза да си купува кафе, но това е честа практика.
02.09 | 17:40
-
Реджеп Ердоган: Путин и Зеленски все още не са готови за лидерска среща
Загриженост за ситуацията в Газа
02.09 | 17:20
-
Здравните власти в Румъния регистрират съществено нарастване на случаите на COVID-19
Националният институт за обществено здраве съобщи, че през седмицата 18-24 август са били...
02.09 | 16:45
Най-четени
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30
-
Терзиев: Ще изискам спешни мерки за гарантиране на безопасността на градския транспорт
"Гражданите трябва да се движат спокойно и с доверие, че системата работи за тяхната...
02.09 | 11:15
-
НОИ превежда майчински и болнични
Ще бъдат захранени и сметките на хората с временна нетрудоспособност /в болнични/
02.09 | 11:59
-
Министър Вълчев предлага учебният ден да започва по-късно
Предизвикателства с двусменното обучение
02.09 | 14:00