Сноуден долетя при братушките 23.06 | 13:25
Той напуснал Хонг Конг със самолет за Москва
Беглец номер 1 за САЩ – Едуард Сноуден се озова в Москва. Според The South China Morning Post бившият служител на ЦРУ е отлетял в събота от Хонг Конг за руската столица. Изданието са позовава на достоверни източници.
Сноуден се озова в Хонг Конг, след като разкри, че тайните служби на САЩ са имали достъп до телефонните разговори и интернет данните на милиони американци.
Правителството в Хонг Конг излезе с изявление, в което се казва, че беглецът е отлетял по свое желание за трета страна по абсолютно легален начин.
Преди ден стана ясно, че срещу Сноуден са повдигнати обвинения за шпионаж и кражба на държавна собственост. Също така властите в САЩ подготвяли искане за екстрадицията му, което вероятно е причината той да напусне Хонг Конг.
Водещи
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Къде в Европа се плаща по-висок данък за второ жилище
Идеята за въвеждане на по-висок данък върху второто и третото жилище у нас предизвика бурни...
24.06 | 09:30
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52