Спорове в ООН 06.01 | 13:45
Причината: Протестите в Иран
Протестите в Иран скараха великите сили на заседание на Съвета за сигурност на ООН. Русия обвини Вашингтон, че злоупотребява с институцията на Съвета за сигурност на ООН, след като свика извънредно заседание за вътрешен проблем. На това мнение бяха още няколко държави, включително и Франция. САЩ настояха, че процесите в Иран могат да се разраснат до масови сблъсъци и дори криза като тази в Сирия, предаде Нова телевизия.
Представителите на повечето страни са били изненадани от свикването на заседание по идея на американците. За да има подобно заседание, трябва да има поне 9 от 15-те страни, които съставляват Съвета за сигурност на ООН.
Според американския посланик в ООН Ники Хейли, някои от страните в ООН смятат, че "човешките права не са нещо, с което трябва да се занимава Съвета за сигурност”.
"САЩ не са на това мнение”, добави тя.
Френският посланик Франсоа Делатр заяви, че събитията в Иран са притеснителни, но "не представляват заплаха за международния ред и сигурност”.
"Трябва да внимаваме за всички опити кризата да бъде използвана с конюктурни политически цели”, каза той.
Водещи
-
Топ астролог: През април 2026-а пламва война в Азия
Точно между март и юни догодина Юпитер показва развитие за България
04.11 | 20:30
-
Цветанов: Бойко не е този Борисов, който беше в началото и до 2018-19 г.
Румен Радев може да има 100-110 депутати, коментира бившият вътрешен министър и...
04.11 | 20:15
-
Торбьорн Торнквист, "Гънвор": Руският петрол ще намери купувачи въпреки санкциите
Винаги се случва по някакъв начин, заяви главният изпълнителен директор
04.11 | 20:00
Най-четени
-
От януари 2026 година таксата за издаване на лична карта ще бъде 30 лева
Документите за самоличност могат да бъдат подменени и преди изтичане срока на тяхната валидност
04.11 | 12:15
-
"Топлофикация София" започва днес поетапното пускане на отоплението в столицата
Изисквания към клиентите
04.11 | 08:30
-
Безплатни профилактични прегледи при уролог ще се проведат утре в Русе в подкрепа на мъжкото здраве
Психолози се включват за първи път
04.11 | 10:30