Сръбски политик: Цветан Василев финансира партията на Вучич 06.02 | 15:51
Това е причината Белград да не го предава на София, казва Зоран Живкович

Българският бизнесмен, който се намира в Сърбия, Цветан Василев финансира партията на сръбския президент Александър Вучич и политическата формация на външния министър Ивица Дачич. Това каза бившият сръбски премиер и лидер на Нова партия Зоран Живкович, предаде БГНЕС.
"Белград отказва да предаде на България Цветан Василев, защото той финансира Сръбската прогресивна партия на Вучич и Сръбската социалистическа партия на Дачич. На Василев беше позволено да приватизира стъкларския завод в Парачин. И това не бе обикновена корупционна схема. Това бе на ръба на законното и нямаше да стане, ако нямаше закрилата на държавата", каза Живкович в сградата на Скупщината.
Той показа снимки на Василев с бившия президент на Сърбия Томислав Николич.
"Николич не беше просто до него. Те си говореха. Той му бе спонсор, а къде беше онзи (Александър Вучич)? И той беше там. По-късно заводът фалира, задълженията му бяха опростени", каза още Живкович.
Той призова Вучич, "който отговаря за всичко в света и Вселената", незабавно да отговори на искането на съдебните власти за екстрадиране и на жалбите от региона. Според Живкович заради подобни случаи евроинтеграцията на Сърбия остава спорна.
БГНЕС припомня, че изявлението му идва само ден след като главният прокурор Иван Гешев поиска от европейските институции съдействие за екстрадирането на Цветан Василев, който от 6 години се укрива в Сърбия.
Водещи
-
Президентът: Държавата е безпомощна срещу покачването на цените
"Дори "Политико" днес описва механизмите, с които кабинетът понижава изкуствено инфлацията,...
20.06 | 20:16
-
На осмия ден от войната Иран изстреля нова серия ракети срещу Израел
„Виждате кадри от небето над окупираните територии при пристигането на иранските ракети“, каза...
20.06 | 17:59
-
От днес се възобновява движението в локалното платно на бул. „Цариградско шосе“ при Окръжна болница в София 2
По думите на Найденов, ремонтните дейности са извършени за под два месеца.
20.06 | 17:20
-
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за сезон 2024 г.,
Според доклада 97,9% от изследваните водоеми в страната са с "отлично" качество – резултат,...
20.06 | 16:59
Най-четени
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Само за периода 29 май до 01 юни 2025 г. КЗП е извършила над 500 броя инспекции на територията на страната в различни обекти
Министър Дилов: Осъществяваме превантивен контрол на търговски обекти по отношение...
20.06 | 15:15
-
НАП съобщиха, че само за периода между 3-17 юни някои стоки, например млечните продукти, са поскъпнали с между 5 и 25%. 2
Цената в магазина зависи и от качество и други фактори.
20.06 | 11:00