Строят нова дига пред АЕЦ "Фукушима 1" 02.05 | 13:55
Целта е да бъде предотвратено връхлитането на АЕЦ "Фукушима 1" от цунами

Нова дига ще бъде построена пред претърпялата авария вследствие на разрушителното земетресение в Япония на 11 март атомна електроцентрала, предаде Франс прес, като се позова на компанията оператор ТЕПКО.
Тя ще бъде висока 2 метра и дълга половин километър. Дигата ще бъде изградена върху терен на 10 метра надморска височина.
Целта е да бъде предотвратено връхлитането на АЕЦ "Фукушима 1" от цунами. Централата бе ударена на 11 март от приливни вълни с височина около 14 метра, причинени от разрушителното земетресение с магнитуд 9.
Според ТЕПКО ще са необходими още три месеца, за да започне да спада равнището на радиацията в района, плюс още половин година, за да бъдат ограничено до минимум изтичането на радиоактивни вещества.
Броят на потвърдените жертви при природните бедствия в Япония на 11 март достигна 14 728 в 12 префектури, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА, като се позова на най-нови данни на полицията.
10 808 души в 6 префектури се водят за изчезнали. Това означава, че потенциалният брой на жертвите надхвърля 25 500. Близо 5300 души са ранени.
Материалните щети са изчисляван и на 25 трилиона йени (308 милиарда долара) плюс още 11 трилиона йени (133 милиарда долара) от аварията в АЕЦ "Фукушима 1".
Водещи
-
Ето как се определя нашата карма
Обикновено или будят някакво особено страхопочитание, или звучат толкова абстрактно и...
28.04 | 17:59
-
Детското отделение в Многопрофилната болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч
Той добави, че детското отделение не работи от 18 април и се очаква да заработи на 7 май....
28.04 | 16:59
-
Затварят „Хемус“ за ремонт
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград -...
28.04 | 16:45
Най-четени
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Евелин Банев - Брендо не се яви в съда
Преди това той изчезна малко, след като получи 6 години затвор за пране на пари.
28.04 | 11:45
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заминава за конгрес на ЕНП
В конгреса ще участват евродепутати, премиери, еврокомисари и лидери на партии от семейството...
28.04 | 16:15
-
Четец по устни разкри какво са си казали Володимир Зеленски и Доналд Тръмп на погребението на папата
Въпреки че e наличен само кратък клип от срещата, съдебният четец по устните Никола Хиклинг...
28.04 | 13:57