Сърбите искат заедно да пазим границата от нелегални мигранти 07.11 | 17:36
Имаме нужда и потенциал от по-тясно сътрудничество в борбата с трафика на хора, смята Белград
Сръбският вицепремиер и министър на вътрешните работи Небойша Стефанович днес обсъди с българския посланик в Белград Радко Влайков мигрантската криза и съвместната борба срещу организираната престъпност. От Белгард подчертават, че нелегалната миграция е общ проблем и за двете държави. Според Стефанович България и Сърбия трябва да увеличат борбата срещу трафикантите на хора чрез смесени полицейски патрули по общата държавна граница.
Стефанович и Влайков определят като много добро полицейското сътрудничество и подчертават, че има възможност за по-тясно взаимодействие в областта срещу организираната престъпност, нелегалната миграция и реадмисията.
По време на срещата българският посланик за пореден път повтори, че нашата страна ще продължи да подкрепя Сърбия по нейния път за европейската интеграция, се казва в официалното съобщение на сръбското вътрешно министерство, предаде БГНЕС.
Водещи
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
Най-четени
-
Петдневен траур в Швейцария след най-голямата трагедия в историята на страната
Жертвите от изгорелия бар в Кран-Монтана вече са 47, издирват 16 италианци в руините
02.01 | 09:30
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00