Сърбия няма намерение да влиза в НАТО 03.11 | 12:54

Алиансът не дава никакви гаранции за стабилност, заяви сръбският посланик в Москва Славенко Терзич

От iNews.bg

Сърбия няма намерение да влиза в НАТО, защото алиансът не дава никакви гаранции за стабилност, заяви сръбският посланик в Москва Славенко Терзич.

"Не виждам никакви гаранции за стабилност от разширяването на НАТО на Балканите и в централната част на Европа. Европа трябва да бъде без военни съюзи, в мир и съгласие", посочи дипломатът.

"Сърбия ще държи на своя политически неутралитет. Не се подготвяме да влизаме в НАТО", добави Славенко Терзич

Засягайки положението в Черна гора, посланикът отбеляза, че "всички протести в страната са предизвикани изключително от вътрешни разногласия".

"Аз не виждам чуждестранна намеса във вътрешните работи на Черна гора. Има вътрешни протести, социално и политическо недоволство на населението на Черна гора от създалото се положение. Освен това повечето граждани са против влизането в НАТО", изтъкна също сръбският посланик, цитиран от БГНЕС.

Водещи

Най-четени