Тайландски военен уби 17 и рани 14, държи заложници в мол 08.02 | 17:59
Преди да пристъпи към действията си, той написал във Facebook „Смъртта е неизбежна за всеки“

Тайландски войник уби най-малко 17 души и рани 14 при стрелба днес в Накхон Рачасима в североизточната част на страната, предаде АФП, позовавайки се на неназован говорител на център на службите за извънредни ситуации. Той остава на свобода в мол в центъра на града.
Според твърдения на местни медии стрелецът държи до 16 заложниците на четвъртия етаж на търговския център "Терминал-21". Властите не потвърждават това.
Нападателят бе идентифициран като Джакрапант Тхома, който по-рано през деня написал в акаунта си във Фейсбук, че "Смъртта е неизбежна за всеки" и пуснал снимка на маскиран мъж с оръжие, вероятно негова.
Войникът открил огън на няколко места в града, който се намира на над 250 км от столицата Банкок.
Атаката започнала днес следобед местно време в казарма, където нападателят убил трима души, съобщи полицейски говорител пред АФП, предаде БНР.
Говорител на военното министерство заяви пред Би Би Си, че нападателят атакувал своя командир, преди да открадне оръжие и боеприпаси от оръжеен склад в базата. Той откраднал военна кола, с която се придвижил към центъра на града, където открил огън в района на будистки храм, а след това и в мола.
Стрелецът предавал на живо по Фейсбук своята операция, но впоследствие страницата му била блокирана. Има данни, че той е бил разгневен във връзка с имотна сделка.
Подобни кръвопролития са рядкост в Тайланд с изключение на най-южните райони, където от десетилетия оперират бунтовници.
Водещи
-
ВАС обяви нищожност на разпоредби от наредбата да оценяване на резултатите от зрелостните изпити в 12 клас
Става дума за разпоредби от Наредба № 11 от 1 септември 2016 година за оценяване на...
28.03 | 17:40
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Бил Гейтс: Хората няма да бъдат нужни „за повечето неща“ в рамките на следващите десет години
Гейтс определи тази визия за новата ера като „безплатен интелект“, в разговор миналия месец с...
28.03 | 17:00
-
Цените на плодовете и зеленчуците ще падат след средата на април
Млякото поскъпна със 17% за година
28.03 | 16:30
Най-четени
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Правителството залага 3 милиарда лева за капиталови разходи в инфраструктурни проекти
Други важни инфраструктурни проекти
28.03 | 11:59
-
Баба Марта показа нрава си и посипа със сняг някои части на страната
Нищо, че вече е пролет
28.03 | 15:45
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар пред медиите по актуални теми
Той уточни, че има разлика между "Булгаргаз" и "Булгартрансграз".
28.03 | 10:45