Това не е кражба! Просто всички искат да приличат на българите 12.12 | 17:41
Подир Македония, и Турция може да си тури лъв на герба
Колкото и исторически факти и заслуги да си приписват македонците, накрая пак стигат до българското начало. Поредната им инициатива затвърди това.
Македонските ни съседи си направиха нов герб, който поразителни прилича досущ на нашия. Не него се вижда златен коронован лъв, който и дете в първи клас ще свърже с България.
След македонците и турците си решиха да се включат в инициативата за "заимстване на наш национален символ". Управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) предлага да бъде създаден държавен герб на Турция, като в момента се водят дебати каква фигура може да бъде изобразена на герба - орел, лъв или вълк.
Турските народни представители са изтъкнали, че сред всички международно признати страни по света (203) само Турция и Доминиканска република нямат държавен герб. Останалите 201 страни имат и национален флаг, и герб.
Депутатите са подчертали, че след флага, гербът е един от най-важните символи на всяка страна, което допринася за репутацията й. Според проектозакона се предвижда съставянето на 12-членна парламентарна комисия, която да работи за създаването на герб в рамките на три месеца.
Водещи
-
Риск от "полярни" студове след седмица
През почивните дни страната ще остане под влиянието на студени въздушни маси.
15.01 | 11:59
-
Ерата на досадните екостикери, които години наред "украсяваха" предните стъкла на българските автомобили, приключи
Край на "лобистката схема"
15.01 | 11:30
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
Лихвата по кредитите за студенти пада от 7 на 3%
Целта е да направят студентското кредитиране по-достъпно
15.01 | 10:59
Най-четени
-
Наталия Киселова: Избирателите все още предпочитат хартиената бюлетина
Наталия Киселова: БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация
15.01 | 08:45
-
Грипната вълна, която официално затвори училищата във Варна вчера, заплашва да блокира още седем административни области
Скритият дефицит
15.01 | 08:30
-
Алгафари за изборите: Дали ще е машина, хартия или боб - няма значение
Анализаторът защити охраната от НСО и разби мита за изборната технология
15.01 | 09:30
-
430 лекарства изчезнаха от българския пазар за година, а някои то тях дори нямат алтернатива
Най-засегнати са пациентите с онкозаболявания и астма. Производителите не виждат привлекателен...
15.01 | 08:13