Топ 500 на богаташите в света загубиха $444 млрд. заради COVID-19 29.02 | 15:15
Само първите трима в класацията вече са назад с 30 млрд. долара

Общата сума, с която 500-те най-богати хора на планетата са "олекнали" тази седмица, е 444 млрд. долара поради значителен спад на фондовите пазари заради коронавируса, съобщи агенция Блумбърг, цитирана от БГНЕС.
Според този анализ тримата най-богати хора в света: изпълнителният директор на Amazon Джеф Безос, съоснователят на Microsoft Бил Гейтс и генералният мениджър на френската група компании LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) Бернар Арно са претърпели най-големи загуби. Според оценките на агенцията, комбинираното им състояние е намаляло с около 30 милиарда долара.
Изпълнителният директор на Tesla Илън Мъск, 25-и в класацията на най-богатите хора на планетата, е "обеднял" с 9 милиарда долара тази седмица след падането на цените на акциите.
Според "Уол Стрийт Джърнъл" последната седмица се е превърнала в най-нещастната за американския фондов пазар след финансовата криза през 2008 г. Падането на индекса Dow Jones за седмицата беше 12.4%, S&P 500 – 11.5%, Nasdaq – 10.5%. В същото време котировките на акции на повече от 95% от компаниите, представени в списъка на S&P 500, паднаха с повече от 10% в сравнение с достигнатите по-рано максимуми.
Развихрянето на новата коронавирусна болест беше регистрирано в края на декември 2019 г. в най-населения град на Централен Китай – 12-милионния Ухан. Световната здравна организация го призна за извънредно положение с международни размери, описвайки го като епидемия с много огнища. Извън Китай са открити инфекции в 52 страни. Китайските власти регистрират 2788 смъртни случая в страната, над 36,1 хиляди души са се възстановили, броят на заразените по време на цялото разпространение на вируса е над 78,8 хиляди, обобщава ТАСС.
Водещи
-
Колко силна е икономическата зависимост на САЩ от ЕС
САЩ са много по-силно зависими в търговско отношение от ЕС, отколкото се смята. При стотици...
21.09 | 15:30
-
Атанас Атанасов: Узурпирана е репресивната власт, за да се използва срещу опозицията
"Желязков няма политически гръбнак, неговият гръбнак се нарича Пеевски", заяви той
21.09 | 15:00
-
Киселова: В рамките на една демокрация трябва да търпим резултати от избори
"Не съм останала с впечатление, че на министър-председателя му се казва какво да се прави",...
21.09 | 14:00
Най-четени
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Енрике Иглесиас пя пред близо 35 000 фенове в София
Мега звездата поздрави публиката на чист български език
21.09 | 11:40