Трагедия в Рига – покрив падна и уби 18 души 22.11 | 09:33
Латвийските служби започнаха разследване на инцидента
Най-малко 18 души са загинали, след като покривът на магазин в латвийската столица Рига се срути и затрупа посетителите. Инцидентът се разследва, обяви премиерът на страната Валдис Домбровскис, цитиран от BBC. Ранените са над 35 души, осем от тях – пожарникари.
Спасителните служби, които пристигнали, за да помагат на пострадалите, също са дали три жертви. Причината за срутването още не е ясна, но се знаело, че на покрива се е изграждала градина. Супермаркетът, който отвори врати през 2011 година, е част от веригата Maxima.
Според министъра на вътрешните работи Рихард Козловскис на обекта не са спазени изискванията за строителство. Телевизиите показват картини от разчистването на отломките – спасителите използвали специални резачки, за да достигнат до ранените.
Останките от сградата се разчистват с кранове. В операцията са се включили повече от 60 военни. Инцидентът станал малко преди 18 часа вчера, когато магазинът бил пълен с клиенти. Очевидци разказват как стените и прозорците се разпаднали.
20 минути след това друга част на покриване се пропукала. По нея спасителите са се опитвали да достигнат ранените. Ужасените свидетели споделят, че затворените електронни врати на супермаркета са държали в капан хората.
Водещи
-
НАП: Иван Демерджиев няма данъчни задължения или средства с неясен произход
„Доходите му значително превишават разходите“, съобщиха от приходната агенция
25.07 | 18:00
-
ИПИ: Всеки бюджет лесно може да е по-добър от гласувания за 2026 г.
Това се казва в позиция на Института
25.07 | 17:40
-
Кметът на Пазарджик подава сигнал до МВР заради фалшиво видео, което показва кък уж взема подкуп
Видеото е фейк. Груба, целенасочена и опасна манипулация, заявява Петър Куленски
25.07 | 17:00
Най-четени
-
Кутев: Не съм виждал такова озлобление и такава атака срещу управление през първите сто дни
Той посочи, че членството в НАТО и Европейския съюз носи конкретни ангажименти, като коментар...
25.07 | 14:00
-
Съдът остави за постоянно в ареста похитителя на 11-годишната Наталия
Пастрокът на детето Асен Симеонов беше задържан на 23 юли, малко след полунощ пред магазин в...
25.07 | 12:00
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Командирът на ВВС: Ще се кандидатирам за "Дондуков" 2, ако има паркоместа за F-16 и МИГ-29
Генерал-майор Николай Русев отрече плъзналите слухове
25.07 | 16:00