Треперете педофили! Папата ви обяви война! 26.11 | 15:31
Истината за сексуалните посегателства над малолетни от свещеници е ужасяваща
Папа Франциск лично разпореди разследване на случаите на педофилия в църквата. Главата на римокатолическата църква взе спешни мерки след като случай сексуално посегателство над малолетен от страна на свещеници и богослов взривиха Испания.
Папата подчерта, че това е истината и тя не бива да бъде скривана. Установено е, че насилниците са трима свещенослужители от католическата църква в Гранада, Испания заедно с професор по богословие. Те са малтретирали сексуално момче, което им асистирало при службите.
За потресаващата проява на педофилия в църквата папа Франциск разбрал от писмо адресирано до него.
"Прочетох писмото. Обадих се на човека и му казах да отиде при епископа. А след това писах на епископа и му казах да започне разследване", обясни Берголио.
Той признава, че е изпитал силна болка, когато е научил за престъплението. Но до момента така и не става ясно кога папата е получил писмото за него.
Папа Франциск обеща нулева толерантност към сексуалното малтретиране на малолетни и непълнолетни от духовници. През последните години подобни скандали имаше в една страна. Близките на жертвите обаче не смятат, че до момента е направено достатъчно.
По-рано тази година Ватиканът призна, че между 2004 и 2013 година около 850 свещеници са били обвинени в педофилия.
Водещи
-
Брутният външен дълг на България е нараснал с 10,3% на годишна база
Това сочат предварителните данни на Българската народна банка
30.12 | 19:38
-
Симеон Матев: Градушките няма да са най-големият ни проблем през 2026 г.
Една война със сигурност влияе на климата, категоричен е климатологът
30.12 | 19:33
-
Борисов: Над 10 млрд. лв. повече вече са в портфейла на държавата в сравнение с миналата година!
Парите вече не изтичат, а влизат в хазната, заяви лидерът на ГЕРБ във видеообръщение във...
30.12 | 19:28
-
Откриха издирвания на Витоша млад мъж
Той е контактен и в състояние, което му позволява да се придвижва
30.12 | 17:15
Най-четени
-
Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС
Той подчерта, че няма друго правителство, преминало през 6 вота на недоверие
30.12 | 11:00
-
Обявиха кога ще се изплащат първите пенсии в евро
30.12 | 12:15
-
Въоръжен грабеж в София, има задържани
За момента откраднатата сума се изчислява на 2000 лв.
30.12 | 10:00